| xibalba a întrebat:

Cine a participat la Let's do it, Romania? Cum vi s-au parut oamenii? Dar organizarea? Ce parere aveti despre acest eveniment?

11 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Si la noi au fost parti nasoale dar si parti distractive.Am mers cu domnul profesor de geografie si domnul de istorie.Acestia ne-au dus in locul respectiv unde ne repartizase primaria unde am primit manusi/saci.Erau mormane de gunoaie pentru ca ne aflam intr-o zona populata de rromi.Tot ce am pus in saci a fost chiloti, sutiene, alte articole vestimentare, incaltaminte, sticle(de sampanie), galeti, foarte multe conserve dupa care nu mi-a fost mare uimirea sa vad absorbante folosite sau chiar hartie igienica folosita.De-a dreptul oribil.Nu cred ca mai are rost sa lungesc lista pentru ca e deja urat si ceea ce am scris mai sus.Nici la noi nu au ajuns sacii, am fost cat de cat multi, de la toate clasele(7-12) din liceu a venit cine a putut dar mai mult CINE A VRUT! Eu m-am murdarit ingrozitor, am plecat si uda acasa pentru ca pe la noi a plouat putin si la final ne-am spalat toti la o tasnitoare de unde am plecat mai uda acasa.Acum sunt bine in fata calculatorului cu o amintire pe care n-am sa o uit, stau pe TPU intrai in mod special la aceasta categorie pentru a vedea intrebari.Imi pare rau ca la Arges a fost asa si la Galati la fel.In Romania toate merg prost.Sa speram ca noi tinerii o sa reusim sa-i facem acestei tari un viitor mai bun.Cat de cat am ajutat cu ceva pentru acesta tara si chiar de nu am strans atat de mult gunoi sa stii ca multi au invatat o lectie de viata o lectie importanta-aceea de a pastra nu numai tara curata ci intreaga planeta.Si eu am participat! Pentru mine a fost o experienta unica!

| mihaibrasov a răspuns:

Evenimentul a fost o initiativa buna, dar, evident, nu m-am dus. M-as fi dus insa cu un camion sa arunc la loc ce-au adunat voluntarii.

| nellyneliana a răspuns:

Eu am participat, am strans intr-o comuna din judetul Tulcea. A fost super ok. Am facut un munte de saci cu gunoi.

| marinuta a răspuns:

Oameni au fost excelenti adica furmos organizarea a fost buna ne-au dat saci si manusi dar celmai mult mi-a placut ca am fost langa un lac foarte micut unde apa nu era deloc adanca dar era limpede si prindeam pui de pestisori in manusa laughing a fost minunat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt din baia mare si am participat si eu. a fost distractiv, numai ca sunt foarte multi nesimtiti care arunca tot felul de gunoaie precum:sticle, cutii de conserve etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe poze http://zambariciu.blogspot.com/2010/09/poze-lets-do-it-romania.html multa curatenie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania si Let's Do It... au castigat un PREMIU
http://www.romaniapozitiva.ro/......-pr-award/

| StopTheWar a răspuns:

Eu am participat.Sunt din Brasov. A fost super OK la noilaughing. Ne-am distrat in timp ce am strans gunoaiele. dar... dar e plin de tarani infecti in Romania.sad

| dedesh a răspuns:

Si eu am participat, dar a fost urat afaracrying...organizarea nu a fost prea buna, cel putin la liceul meu... dar pe teren a fost distractie mare:Xsuperr

| baby_4423 a răspuns:

Buna eu am participat si sincer mi-a placut a fost distractiv laughing

| MelissaGreenEyes a răspuns:

Am participat si eu
mi s-a parut destul de distractiv ca puteai sa razi sa gllumesti cu cei din echipa in timp ce aduni gunoaielaughing
altcineva?