| Steaua19861 a întrebat:

Cine castiga bataliile vietii? Cel mai rapid dintre luptatori, cel mai viteaz dintre acestia sau cel care gandeste ca poate?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce batalie omule a vieti visezi, du te in ucraina sa afli cum supravetuiesti

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nici unul dintre aceștia.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cel care este flexibil și folosește metoda adecvată contextului și problemei de rezolvat. Vitejia și gândirea că poți nu dau rezultate.

| sabin89 a răspuns:

Cel mai rapid. Ai văzut Mbapee şi Messi ce repede fug. Şi cine a dat cele mai multe goluri...

| Lioana a răspuns:

Cel mai norocos.

| oglindasultanului a răspuns:

Ati schimbat subiectul laughing cel mai energic care nu cedeaza. Era o faza intr-un film, luptatorul(cum ii zici tu) si-a pastrat energia pentru sfarsit, a rezistat pana cand ala mai mare a obosit. Dar ce-i mai mare, cedeaza mai repede si nu poate fi ranit. Cel care gandeste, nu stie sa faca nimic, priveste pe ceiallti. In unele limbi, verbul a "trai" este acelasi cu "a castiga".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai răbdător. Și viteaz.

| Editocroci a răspuns:

Bună întrebare. Ştii fabula cu vulpea şi corbul?

| BullseyeShot a răspuns:

Eu spun că rapiditatea şi gândirea strategică vor câştiga.