| 13DoXy13 a întrebat:

Copii voi credeti ca e bine sa reciclezi? Si daca e bine cu ce ne ajuta reciclarea?
Vreau niste pareri!
+fundita

Răspuns Câştigător
| CokoStar a răspuns:

Reciclarea face planeta mai curată şi cît timp planeta este curată, vom avea resurse naturale şi păduri şi animale. Dacă planeta este poluată nu vom mai avea din cu ce să trăim.

5 răspunsuri:
| Adr1aNNN7 a răspuns:

Da este bine sa reciclezi pentru ca vei trai intr-un mediu mai sanatos fara poluari!
Funda?

| nevastuica_7599 a răspuns:

ii bine sa reciclezi pentru ca vei trai intr-un mediu mai sanatos fara poluari si ne ajuta foarte mult :*

| steffyutz a răspuns:

E foarte bine sa reciclezi! este important pentru tine si pentru restul oamenilor! pentru sanatatea noastra!

| CautNume a răspuns:

E pierdere de timp sa reciclezi! probabilpeste sunte de ani va fi o catastrofa de genu` asta! deci ce treaba am avea noi?

| almamihaela a răspuns:

Wyssty e rau minte ce spune. Poluarea e ceva care ne va afecta sanatatea, si nu numai noua, ci si altora.De exemplu : tai un copac, iti scurtezi 5 min din viata; aruncand o sticla in padure iti pierzi 2 min din viata; etc...Asa ca nu hai sa nu mai poluam natura!