| BBiiiaa a întrebat:

Credeti ca protectia mediului e inseparabila de dezvoltarea economica?

Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

Cred ca cu cat exista dezvoltare economica mai mare, cu atat mai mult ar trebui mediul protejat.Dezvoltare economica inseamna resurse banesti mai mari.Ar trebui sa se investeasca mai mult in cercetare si dezvoltare-in legatura cu protectia mediului.
Parerea mea big grin

2 răspunsuri:
| alexion2000 a răspuns:

Pai nu prea afecteaza cu nimic dezvoltarea economica si oricum daca toti ghetarii aproape sau topit ce rost mai are sa protejam mediul!

| bobbylee a răspuns:

E inseparabila, in sensul ca are de suferit de pe urma dezvoltarii economice, la noi, cel putin.