| madaa a întrebat:

Daca s-ar face gunoaie pentru plastic hartie aluminiu ati recicla?

Răspuns Câştigător
| GreenPills a răspuns:

Da, dar ce rost are daca ceilalti oamnei ar pune gunoaiele danpulea? Nu toti sunt civilizati, deci nu vor arunca hartia/plasticul unde trebuie.

13 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Eu cred ca daca s-ar face in fiecare oras un centru special cu ghene speciale de hartie/sticla/plastic oamenii si-ar sorta gunioiul! poate nu toti dar 80% tot ar face-o si ar conta! de cand eram mica o intrebam pe mami de ce nu se face asa ceva! acum am aflat! nepasarea e raspunsul! sau faptul ca nimeni nu se preocupa! poate exista asa ceva in orasele mari din Romania insa la noi in judetul Gorj inca nu am vazut asa ceva! Ar ajuta mult acest lucru si am da dovada de respect pentru tara si in primul rand de civilizatie! sper sa progrsam in viitor!

| anad a răspuns:

La noi exista tomberoane separate, dar mai sunt unii care nu le pun unde trebuie.Eu da, duc in alta punga gunoiul menajer, separat de celelalte.

| Bacemi a răspuns:

Daca ar fi organizare si o evolutie considerabila a simtului civic cu siguranta ar fi de folos o astfel de mentalitate.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

@JiJinhyoo asta se numeste spam. Ai citit ce scrie pe prima pagina la http://e-castig.com? Fii atent:

"Politica noastra anti-spam este zero toleranta. Contul tau va fi inchis in cazul in care trimiti spam. Definim ca fiind SPAM trimiterea de orice fel de mesaje in masa (prin email-ur, postate pe situri sau mesaje de orice natura ) catre persoane cu care nu ai o relatie directa sau care nu au solicitat in mod explicit sa primeasca mesaje din partea dumneavoastra."

@madaa - categoric si deja mai vezi si posibilitatea. Dar e drept, degeaba daca altii vin si arunca sticle sau sobolani in tomberonul pentru plastic. Ar trebui organizata optiunea la nivel de gospodarie. Dar stii cum pica chestia asta cu educatia romanului? Merg la o bere in padure, eu pastrez ambalajele sa le arunc si restul le lasa acolo. A doua oara nu mai mergem pentru ca e mizerie;)

| Vizitiul a răspuns:

De ce sa mint! Da, as recicla, dar am aruncat si pe jos, de multe ori nu eram in apropierea unui cos de reciclare.

| BiaSiAtat a răspuns:

Da as faceo! dar nu cred ca romanii ar face una ca asta

Răspuns utilizator avertizat
| campanario a răspuns:

Da happy! Si ar fi bine, dupa parerea mea sa se amendeze pentru ca nu se recicla gunoaiele! Desi vad foarte dificil aceasta treaba. Si spun aceasta pentru ca imi pasa de ce se intampla in lume...

| ilovemusic a răspuns:

Eu una, desi multe persoane nu cred ca ar recicla.

| silverfaith a răspuns:

Degeaba am recila noi si am imparti gunoiul cum este normal cand vin Gunoieri de il ridica tot la un loc il pun deci este inutil pana nu vom avea o organizare mai ampla asupra Masinilor care strang gunoi

| 334499 a răspuns:

Sighiur happy

Răspuns utilizator avertizat