| anonim_4396 a întrebat:

De ce e asa mare scofala cu incalzirea asta globala? Faptul ca n-or sa mai fie asa multi ursi polari inseamna ca vor fi mai multi pinguini si cui nu-i plac pinguinii? Si oricum avem nevoie de mai multe zone calde pentru vacante, nu credeti?

Răspuns Câştigător
| AnonymousMm a răspuns:

Vor disparea anotimpuri, oceanele vor creste, portiuni din continente vor fi inundate pentru totdeauna, si se va distruge astfel echilibrul creat pana acum, iar toata lumea va trebui sa se adapteze din nou...
Nu cred ca nu e mare lucrutongue
Si app, cate zone calde iti trebuie? sunt destule, nu crezi? Si cati dintre noi isi permit sa plece in vacanta pe nu stiu ce insula? Poate in alta parte, da, dar in Romania nusad

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar fi cea mai mare catastrofa naturala din ultimele milenii, doar daca ne gandim la cateva urmari dezastruoase: cresterea nivelului oceanelor si implicit inundarea unor intinse zone terestre, accelerarea desertificarii, darea peste cap a echilibrului climatic etc, cu foarte mari necazuri pentru omenire in ansamblul ei. S-auzim si de bine!

| selef a răspuns:

De curiozitate cam cati pinguini mananca un urs polar?
Pentru ca zici ca pinguinii se vor inmulti daca mor ursii polari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ursii polari nu mananca pinguini...mananca foci

| FreakyFred a răspuns:

Google iti sta la dispozitie! informeaza-te un pic despre ce ai putea pati tu din cauza incalzirii globale si dupa aia mai vorbim.
P. S: ca un sfat personal, informeaza-te pe viitor inainte sa mai pui intrebari stupide!

| ediedi2009 a răspuns:

Pai daca se topesc ghetarii se mareste nivelul oceanelor cu 30 m chiar mai mult si o sa se mareasca temperatura din cauza asa zisului efect de sera. Efectul de sera inseamna ca razele soarelui patrund pe suprafata pamantului dar nu mai pot sa iasa si asa pamantul se incalzeste

| IWinGG a răspuns:

Prostia nu are limite.