| CrySsa_4535 a întrebat:

Dragi colegi,

Propunerea prefectului capitalei de reintroducere a eutanasiei cainilor comunitari, de amendare a celor care hranesc cainii comunitari a inflamat intreaga tara in doar cateva ore.

Vineri, 30 aprilie, ora 11:00 la Prefectura BUCURESTI!

(B-dul Regina Elisabeta, nr.47, sector 5 – Parc Cismigiu )

M I T I N G impotriva propunerii reintroducerii eutanasiei si de sustinere a PL 912 de gestionare a animalelor comunitare prin sterilizare

Este foarte importanta mobilizarea noastra MASIVA.

Va multumesc.

Carmen Arsene

5 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Sunt de acord cu voi. Ad veni si eu dar sunt din Cluj.

| dascalu_7622 a răspuns:

Vazand comentarile de mai jos am ales sa le raspund dar cu o intrebarebig grinin cauza cui sunt atatia caini pe strada? Sunt de parere ca singurii vinovati de inmultirea acestor caini suntem noi pentru ca atunci cand nu mai avem nevoie de ei alegem ca singura varianta sa fie aruncarea in strada, pentru ca nu facem nimic in legatura cu inmultirea lor.Cred ca exista si o alta varianta pe langa cea a eutanasierii.cea a infiintarii unui camin de animale...dar tinand cont de faptul ca suntem indiferenti si nu avem pe cineva care sa investeasca alegem eutanasierea :l...Noi suntem cei vinovati!

| dascalu_7622 a răspuns:

Vazand comentarile de mai jos am ales sa le raspund dar cu o intrebarebig grinin cauza cui sunt atatia caini pe strada? Sunt de parere ca singurii vinovati de inmultirea acestor caini suntem noi pentru ca atunci cand nu mai avem nevoie de ei alegem ca singura varianta sa fie aruncarea in strada si nu facem nimic in legatura cu inmultirea lor.Cred ca exista si o alta varianta pe langa cea a eutanasierii.cea a infiintarii unui camin de animale...dar tinand cont de faptul ca suntem indiferenti si nu avem pe cineva care sa investeasca alegem eutanasierea :l...Noi suntem cei vinovati!

| PrivateName a răspuns:

Foarte bina ca ii leaga... daca sar doamne fereste pe un copilas mic de vreo 2-3- ani si il sfasie...doamne fereste.

| zadarlacanul a răspuns:

Eu am văzut cum un câine din acesta a sărit în spatele unei fetiţe care venea de la şcoală. Dacă nu eram acolo se termina rău. Când vezi aşa ceva, î-ţi vine să omori şi animalul şi pe cine-l ocroteşte. Uite ce curios e Omul; El omoară şi mănâncă alte animale care sunt mai nevinovate şi total neagresive. Ştim toţi care sînt animalele.Cine apără câini, foarte bine, dar ei să plătească sau să termine,,,,,,,