| MelindaVictoria a întrebat:

Exista vreo modalitate sa reciclam recipientele din sticla? Ma doare sufletul cand arunc o sticla de vin/borcan sau orice altceva la cos. As vrea sa o pot recicla mai ales ca stiu cat de multa munca necesita fabricarea unui recipient din sticla.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce te opreste sa reciclezi?
in marile orase exista centre specializate

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu doar sticla ci si hartie, fier vechi, peturi....Sunt centre specializate in asa ceva.Aduna mai multe materiale si du-le la centru. Faci un banut.

| Felys a răspuns:

Aduna-le si da-le si tu pe la tara ca oamenii de acolo isi fac tot felul de bulioane, compoturi, gemuri toamna si sigur le este de folosinta, eu de pilda stau la tara si trimit ficamii la oras si mereu ii spun sa nu le arunce la gunoi sa mi le dea retur ca mai vine un sezon si imi trebuiesc