| anonim_4396 a întrebat:

Exista vreun proiect de salvare a Deltei Dunarii impotriva poluarii?

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Proiecte exista, lipsesc faptele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La noi la tulcea se fac eforturi mari ca sa protejam fauna delteibatting eyelashes primarul a strans cateva milioane de euro din fonduri UE (care e un fel de generator de resurse in mintea altora) si a cumparat doi saci de porumb...ciudat e ca nu mai e nici o pasare prin copaci, cred ca au fugit din calea obezitatiibatting eyelashes
Va astept in delta la un bors de peturi(peste nu mai importam) si la un pescuit de capuse chiar de pe picioarele voastre...si fara grija Delta va fi salvata!hee hee s-a vazut da? ca incerc sa atrag turisti in delta.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista mai multe proiecte de protejare a florei si faunei Deltei Dunarii, in plus, Programul Operational Sectorial de Mediu ofera posibilitati de finantare a unor asemenea proiecte.
Am gasit ceva, o sa las link aici, dar intra si pe Ministerul Mediului sa vezi oportunitatile de finantare.
http://www.salvatidelta.ro/....../index.php
Monica