| bci a întrebat:

Hei, ma macina cea mai banala intrebare.Cum se numesc oamenii care se ocupa cu "cresterea" melcilor?

11 răspunsuri:
| adinaciosescu a răspuns:

Se numesc simplu:crescatori de melci.

| onasis1961 a răspuns:

Moluscari sau melcari!
Sărbători fericite!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MariaMirabell, el nu a intrebat asa ceva el vrea sa stie Cum se numesc oamenii care se ocupa cu "cresterea" melcilor? <
nu te-a intrebat asa ceva

Răspuns utilizator avertizat
| pci27 a răspuns:

Http://melcibizz.tripod.com/ Găsești în articol răspunsul la întrebarea ta.

| danyshatAT a răspuns:

Melciorirolling on the floor))) chiar nu stiu

| prisacarul56 a răspuns:

Un raspuns simplu:fermier

| MariaMirabell a răspuns:

Oameni de afaceri. Melcii au o carne foarte cautata in restaurantele de prin occident, in Franta mai cu precadere. Cei ce cresc sau recolteaza melci si au contacte unde sa-i livreze cistiga bine.

| anamaria13b a răspuns:

Http://www.crestere-melci.ro/9/ce-mananca-melcii uite aici poate gasesti funda?

| FHelp a răspuns:

Sericicultoriwinking

| adinaciosescu a răspuns (pentru FHelp):

Sericicultura este indeletnicirea legata de cresterea si exploatarea viermilor de matase.