| Simon_7286 a întrebat:

Oare ma poate ajuta cineva? In orasul Oltenita s-au defrisat pentru amenajarea canalului Dunare -Bucuresti, sute de hectare de padure.As vrea sa initiem o campanie de impadurire, cu sprijinul primariei si al Romsilva.Trebuiesc si voluntari pentru a impaduri, iar primaria sa ne spuna unde putem planta pomii.Eu as propune in zona dintre CTZ si oras.Multumesc

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

La voluntariat toata lumea inapoi. sad Daca propuneai si o suma de bani aveai "clienti". Eu te-as ajuta dar sunt tocmai din Galati. sad

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

@Simon - te-ai gandit mult? Tu ai venit cu ideea, dar acum astepti sa vina alti tineri sa sape gropi, sa descarce arborii (de unde?), sa care apa. Dar daca tot zici ca sunt sute de hectare (?!?) si ti-ai propus un hectar pe sezon, in cateva sute de ani ai rezolvat problema. Si apropo, ai idee cine este proprietarul terenului pe care vrei sa plantezi?
Deci scuza-ma, dar raspunsul lui danker este cel mai potrivit dintre toate. Bine, nu e departe nici al lui mg, doar ca e greu de crezut ca o zana va reusi sa refaca padurea, din moment ce nu a reusit sa repare nici chiuveta lu' Banica...

Răspuns utilizator avertizat
| Simon_7286 explică:

Este dureros sa vezi ca primesti raspunsuri ca cel al lui danker.Eu vreau sa fac ceva, dar trebuie si forta umana sa sape gropi, sa adica apa, sa descarce arborii, etc.Stiu ca sunt tineri pe site, din Oltenita, dar nu vor sa se implice.Pacat.Cat e vorba de Andreea Marin ea nu are de-a face cu ideea mea. Daca am planta macar un hectar pe sezon, si tot ar fi bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sute de hectare? Nu cred!
Vorbeste cu Andreea Marin sa faca o campanie...