| Desh a întrebat:

Salut TPU! Cum se fac înscrierile la voluntariat la orfelinat?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se fac înscrieri. Faci o cerere acolo.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cauta in orasul tau un ONG sau o asociatie care se ocupa cu voluntariatul si intreaba pe pagina de social media cum trebuie procedat.De exemplu, cand participam eu la voluntariat, nu era nevoie sa completez nimic, nicio hartie. Poate s-au mai schimbat lucrurile intre timp.

Aici poti gasi o lista, selectezi ce criterii vrei :
https://www.sustinebinele.ro/......i/pagina-1

| minrest a răspuns:

Vezi ca daca ai spiritul de initiativa sa te identifici orice altceva deacat straight, personalul de la orfelinat, niste calai care se pretind psihologi, o sa ii monteze pe orfani contra ta, ca vezi doamne vrei sa ii corupi, si nu te vad bine, nu te mai vad de loc de fapt.