| Marin321 a întrebat:

Ma tot gandesc sa aplic ca voluntar pentru Crucea Rosie.
Dar as vrea sa stiu in ce consta mai exact activitatea lor? Adica eu cu ce as putea ajuta?
Si mai e ceva... au criterii de selectie?

Cam cate ore pe zi si cate zile pe saptamana trebuie sa merg?

Pentru ca si lucrez din pacat si sa imi dau seama daca fizic le pot face pe ambele.

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Am fost si eu voluntar si nu mergeam zilnic ci doar la diferite evenimente.Ar fi bine sa ai si un curs de prim ajutor, asa poti participa la mai multe.Eu neavandu-l nu mergeam la toate.Stiam ca s-a introdus un interviu.Eu nu am prins aceasta perioada ca sa iti pot spune exact in ce consta interviul. Dar merită daca dispui de putin timp liber.

| pci27 a răspuns:

Https://crucearosie.ro/
Găsești informații, pe site. Apoi, tu decizi.