| mada_9035 a întrebat:

as vrea si eu sa stiu daca poti fi voluntar la crucea rosie si la 14 ani? de cate ori pe saptamana trebuie sa paticpati?

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Esti cam micuta.Eu am 17 jumate si de abia mi-a raspuns cineva la mail. Oricum daca vrei sa devii voluntara la ei si au filiala la tine in oras, trimite-le un mail si spune-le intentia ta.Sau mai poti astepta ca poate se va organiza ceva la tine la scoala si atunci sa te bagi si tu in proiecte si usor usor sa ajungi la Crucea Rosie sau alta organizatie.

3 răspunsuri:
| valy a răspuns:

Voluntar la ce? ce sa faci la crucea rosie.in orice caz banuiesc ca la varsta asta.nu cred ca ai sa gasesti de lucru tocmai la spital.incearca in alta parte.sory

| MissFashionPrincess a răspuns:

Si eu sunt voluntara la Crucea Rosie in Braila... sunt persoane inscrise care nici nu au implinit varsta de 14 ani... deci poti, daca vrei happy spor thumbs up

| Ciprian271 a răspuns:

Voluntar poti fii de cand ai buletinul si inainte ca am vazut multi pusti de 9 si 10 ani voluntari, dar trebuie sa te dedici mult.