| OmuVerde a întrebat:

Semnează petiţia împotriva reactoarelor nucleare! În România există o singură centrală nucleară, la Cernavodă, care are 2 reactoare (Cernavodă 1 şi 2) şi este amplasată într-o zonă cu risc seismic. Guvernul României intenţionează să construiască încă 2 reactoare nucleare (Cernavodă 3 şi 4) şi o nouă centrală nucleară, a cărei locaţie nu a fost făcută publică (în presă au fost menţionate mai multe localităţi din Transilvania). Semneaza aici si da mai departe! http://www.greenpeace.org/romania/campaigns/nucleare/nu- vrem-nucleare2

4 răspunsuri:
| PumpkinPie a răspuns:

Salut!
Hmmm, nu am semnat petiţia pentru că mi s-a cerut Codul Numeric Personal şi nu sunt de acord să public astfel de date nici pe internet, nici în viaţa reală. Asta indiferent de ce spun ei în josul paginii.
Numai bine!
Pumpkin Pie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai baieti. toate bune si frumoase, voi mergeti pe jos, desculti, fara haine pe voi? cand veti face asta atunci sunteti cu adevarat ecologisti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si energia produsa in termocentrale care ard tot ce prind e mai ecologica, OmuleVerde? Daca ar fi sa ramanem cu Portile de Fier, acum ai dardai de frig in casa, pentru ca nu ai avea curent care sa iti porneasca draguta centrala cu gaze...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Centrala de Cernavoda este amplasata in zona cu cel mai scazut risc seismic din Romania. In alegerea unui amplasament pentru CNE, seismicitatea ridicata, sau apropierea de falii potential active, reprezinta criterii de excludere. Asta fiindca veni vorba.