| J7anine a întrebat:

Unde se poate recicla hartia?

Răspuns Câştigător
| assiujual a răspuns:

Incearca la http://www.copaculdehartie.ro/. Vor pace colectari numai sambata dupa o programare pe care o faci in prealabil pe site. Hartia trebuie pusa in saci menajeri fara a colecta cartonul in care ai avut mancare de la firmele de catering sau batiste de hartie. Poti gasi mai multe info pe site.

4 răspunsuri:
| crissstina a răspuns:

Pai la noi in oras, nicaieri. o poti arunca pe strada, in parc, in apa, la cosul de gunoi fara fund. practic, la noi nu exista asa ceva, cuvantul "reciclare" nu exista in Oltenita. In fine, traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

la fabricile de celuloza

| Bianca26bb a răspuns:

Tu trebuie doar sa arunci hartia la gunoiul special pentru. hartie, si de celelalte se ocupa specialiistii.tongue

| valsulnorilor a răspuns:

Orice centru care achizitioneaza fier vechi achizitioneaza si hartie.
Deasemeni poti cauta pe net prin Google centre de reciclare din orasul tau.
mult succes si nu uita sa oferi verde pentru viata!