| kathessa a întrebat:

Unde tineti gunoaiele care se string in masina? Ce gunoaie vi se string? Unde le aruncati si la cit timp?

Răspuns Câştigător
| visatorul78 a răspuns:

Gunoaiele (PET-uri goale, alte ambalaje) le strang in cate 1 punguta si le arunc in cosurile de gunoi din benzinarii sau seara, cand ajung acasa.

13 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Acum, am masina foarte curata, am dat o groaza de bani pe ea, ca sa imi pot "permite"s-o tin jegoasa.
dar cand aveam "batrana dacie 13010" era gunoi pretutindeni, in special in portbagaj, acolo gaseai de toate.erau cutii de suc, bere, hartii, pungi, sticle... dar cea mai "dura "faza a fost atunci cand am pus niste scoici,(pe care le-am gasit in lacul pantelimon)in portbagaj intr-un pahar de plastic...am uitat de ele,(aveam de gand sa le desfac si sa le dau la pisica, sa le pape!)...si dupa o saptamana putzea la mine in masina, a mortaciune, atunci, pentru prima data am facut curatenie generala in masina!
dupa aceea faceam curat saptamanal!
de aruncat... le aruncam la tomberon!

| turist a răspuns:

De-acord cu mefisto23! Bravo lui si luati exemplu!

| alexdop21 a răspuns:

La cat mai scurt timp posibil, iar de tinut peste tot normal

| Mefisto23 a răspuns:

La mine in masina nu se mananca si nu se fumeaza, sunt doua reguli sfinte. Cel mult patrund cateva sticle de apa sau suc, la drumuri mai lungi. Dar daca ar fi sa-mi incalc regulile, cu siguranta nu as lasa sa se adune gunoiul in masina. As arunca imediat deseurile la cel mai apropiat cos de gunoi. Asa as pastra si masina curata si mediul curat. Va sfatuiesc sa faceti la fel. happy

| albastrel a răspuns:

Pai...stiu ca nu este frumos...dar.recunosc ca mai zboara cate o hartiuta, servetel in timpul mersuui din masina... dar de cele mai multe ori le bag la prietenul meu in buzunar sau geantahee hee...gentuta aceea pe care o poarta baietii cu, actele, buletinul ...etc...iar sticlele... raman in masina pana cand coboram undeva unde le pot arunca...bine...oriunde coboram big grin. o singura data am aruncat dupa o tipa cu o sticla de jumatate de litru... a fost o scena comica...pentru mine laughingbig grin angel

| albastrel a răspuns:

Mersului * big grin

| Dan a răspuns:

Bine inteles la container eco.

| casperboyy a răspuns:

Mai ales sticle de plastic care stau pe sub scaune in spate si ambalaje de guma le pun in scrumiera. La sfarsit de saptamana cand spal masina arunc si gunoaiele de prin masina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu crezi ca la mine in masina este cos de gunoi? in primul rand ca nu mananc in masina, nu fumez, in concluzie nu fac gunoi.

| maryana5 a răspuns:

Nu e chestia unde le tin, unde se adunawinking
nu e chestia ce gunoaie se strang, ci cum scap de elewinking
unde le arunc?-cat vad cu ochii...
la cat timp? -cand nu mai pot intra in masina laughing
xoxoo, mary peace sign

| dean a răspuns:

Poi, la mine in masina se strang multe sticle de alcool si le strang si le arunc cand ma trezesc din betielaughing, glumeam, nu prea se strang asa de multe, dar la gunoi of course, bye!

| alindoolce a răspuns:

Unde nimeresclove struck

| adela_5697 a răspuns:

Cand plecam cu masina, nu uit niciodata sa pun la indemana o punga in care strang gunoaiele. Cand ajung acasa selectez resturile de fructe sau orice alt rest biodegradabil, le depozitez in gradina in locul special amenajat unde se macereaza si anul viitor am asigurat ingrasamantul pentru plantele si florile din gradina. Restul gunoiului, merge la containerul special.