| AmazingONEx a întrebat:

La ce trag țânțarii?

Poate sună cam ciudat întrebarea asta, dar...:Cu ce ar trebui să mă dau ca să fiu sigur că mă mușcă țânțarii?

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tantarii sunt ca oamenii: se uita la forma corpului si incep sa le curga balele daca gasesc niste forme pe placul lor.
Daca "victima" are o mutra infricosatoare pentru ei, atunci le ocolesc la distanta... big grin

| darrio2007 a răspuns:

Adiva vrei sa te intepe tantarii? Cred ca ai ceva probleme psihice.

| ThePurificator a răspuns (pentru darrio2007):

Probabil că vrea să facă o farsă cuiva.

| darrio2007 a răspuns (pentru ThePurificator):

Probabil. Farse nesarate.

| AmazingONEx explică (pentru darrio2007):

Vorbește frumos...

| darrio2007 a răspuns (pentru AmazingONEx):

Ti-am vorbit foarte frumos.

| deadhoe a răspuns (pentru darrio2007):

Mulți folosiți expresia "ai probleme psihice" de parcă toți bolnavii mintal trebuie exterminați. Sunt 100% convinsă că tu trebuie să fii ăla.

| darrio2007 a răspuns (pentru deadhoe):

Nu am zis nimic de „exterminare". Vad ca tu te-ai gandit la asta. Cine oare are probleme psihice?

| darrio2007 a răspuns:

Vorbeste,bă frumos, că ti-as putea fi tată.

| darrio2007 a răspuns:

Esti fata sau baiat? Sau ambele? Ca in mesajul privat aveai gaura la care trag toti tantarii. Oricum, te-am raportat Cristinei.

| LPCTSTR a răspuns:

Tânțarii sunt atrași de transpirața evaporată din aer și de căldura organismului.

| gabicoo a răspuns:

Țânțarii sunt atrasi de mirosul transpiratiei.

| Dismally a răspuns:

Sunt atrasi de dioxidul de carbon. Asa isi gasesc prada.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Cu nimic, ei trag la tine și fără sa te dai cu ceva. Doar stai in natura o ora cu o lumina aprinsa bineînțeles si vei simți plăcerea cu care ei se vor hrăni cu sângele tău cald și dulce?

| ThePurificator a răspuns:

Am spart o data o sticla de mountain dew într-un magazin, și pentru că sunt extraordinar de leneș, nu m-am spălat pe picioare. A doua zii, m-am trezit cu zeci de înțepături de țânțari, fix pe unde nu m-am spălat. Din povestea asta, am învățat că țânțarii trag la dulce, și că am o problema cu igiena personala... Lucru pe care l-am rectificat demult.

Deci poți să faci niște apă cu zahăr, și să te dai cu ea pe corp.

| LPCTSTR a răspuns (pentru ThePurificator):

Nu sunt atrași de dulce, poate muștele dar țânțarii nu, ei sunt atrași de dioxidul de carbon eliminat sau care încă se mai află în băutură.
Dacă te dai cu sirop de zahăr, mai mult atragi tăunii și mușița decât țânțarii.