| eufrumusik a întrebat:

Vreau si eu statusuri frumoasa imi datii

2 răspunsuri:
| papusica987 a răspuns:

Buna.uite

Si sunt momente cand tristetea te sufoca. Cand dezamagirea iti face noptile albe si ochii umezi.
Sunt momente cand nu stii ce e de facut, cand habar n-ai ce decizie sa iei si ce e bine pentru tine sau nu. Ce iti aduce fericire si ce te nelinisteste.
Si cat de greu e sa trebuiasca sa iti ascunzi tristetea. Cat de greu e iti ascunzi lacrimile de ochii curiosilor in fata carora trebuie sa te explici. Cat de greu e tot.
Mi-e sufletul nelinistit si confuz.Mi-e... frig. Mi-e frica. Mi-e nu stiu cum.
Cum se ia o decizie importanta? In functie de ce? Cu ce - cu inima sau cu capul?
Dupa juramintele încalcate ale primei iubiri, vine o a doua în care oamenii se iubesc mai adânc. Pentru ca nu mai iubesc iubirea, ci se iubesc pe ei."

Azi nu mai suntem nici prieteni, nici dusmani, nu ne mai declaram razboi, dar nici nu ne împacam. Azi suntem pur si simplu doi oameni pe care i-au despartit vremurile si întâmplarile! Ca la început … straini!

Orice minut departe de tine
Ma duce departe de noi
Dar tu cand imi zici o vorba de bine
M-aduci imediat inapoi.

Daca imi vrei raul, poti sa-l iei!:*

Daca nu ai fost langa mine atunci cand am luptat, sa nu crezi ca vei putea fi langa mine cand ma voi bucura de succes.

Priveste doar, si treci mai departe!

Intr-un mod brutal din vis revii la realitate! Imaginatia merge departe dar e zero fara fapte!

Minciuna doare, gesturile indeparteaza, atitudinea produce ura, greselile nasc regrete, persoanele schimba persoane.

Fiecare femeie merita sa aiba un barbat care sa o strige "iubito".
Sa o sarute cu dorinta, sa o strânga în brate ca si cum nu ar vrea sa plece niciodata de lânga ea.
Sa nu o însele sau sa nu o minta, sa-i stearga lacrimile când ea plânge. Sa nu o faca geloasa cu alte femei, în schimb sa faca alte femei geloase cu ea.
Un barbat caruia nu îi e teama sa-si lase prietenii sa vada ce simte el pentru ea, si un barbat adevarat care sa-i aminteasca mereu cât de mult o iubeste!

Mai strain decât omul pe care l-ai iubit odata nu poate fi nimeni.

O femeie înteleapta saruta, dar nu iubeste, asculta dar nu crede si paraseste înainte sa fie parasita.

M-am asezat in genunchi incercand sa ucid singuratatea. Sunt imparateasa sufeltului meu, singurul zid de sustinere al ochilor mei. Iubeste-ma asa cum merit

Mi'e atat de dor ca arde, si arde'n fiecare noapte.

Îl vad rar. dar pe cuvânt, dupa ce îl vad un minut, zâmbesc o saptamâna!

Ingerul meu pazitor nu are aripi, are coada!

Îti doresc sa ma vezi mai frumoasa ca oricând dar nu a ta.

Eu, instinctiv, aleg barbatul care ma obliga sa fiu puternica, barbatul care are asteptari mari de la mine, care nu se indoieste de curajul sau rezistenta mea, care nu ma crede naiva sau inocenta, care are curajul sa ma trateze ca pe o femeie.

Cu cat cunosc mai multi oameni, cu atat imi iubesc mai mult cainele! love struck

Sufletul nu doare, sufletul arde din interior spre exterior. Sufletul geme si plânge fara sa stie ce, cum si de ce.

| anapricopi76 a răspuns:

Uite aici unul fain, Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata.