| anonim_4396 a întrebat:

Imi explica si mie cineva filmul "Basic instinct"? Cine era criminala? Blonda sau fosta gagica a detectivului? Pana la urma aia il omoara sau se reguleaza ca iepurii si traiesc fericiti pana la adaci batraneti?

3 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Are un final deschis, un oribil final deschis.Adicăă până la scena finală, mă convinsesem că doctoriţa era vinovata; mhm, poate doar peruca aia blondă infăţişa parcă o urmă prea evidentă.Dar cuţitul ăla...de ce trebuia să fie cuţitul acolo?
O crimă perfectă ca asta găseşti şi-n Basic Instinct 2. Speram ca-n ăsta să văd ce s-a întâmplat cu Nick, dar se pare că n-a fost menţionat decât aşa, fugitiv. Mort sau nu, nu se precizează.

| anonim_4396 explică (pentru Pricked):

La al doilea nici nu m-am uitat, iar in primul, hmmm, eu eram convins ca blonda era criminala.

| Pricked a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă te uiţi şi la a al doilea, cred c-o să-ţi întăreşti convingerea asta. Dar finalul tot zăpăcit rămâne.