| Jurcut_Madalin_2000 a întrebat:

Buna TPU de 2 zile cainele meu de rasa labrador mai spre dimineata si ziua din cand in cand tot plange de bolnav nu este mananca foarte bine si nu are absolut nimic, tin sa va spun ca il tin in lant dar il plimb toata ziua si ii dau drumul prin curte.Eu m-am gandit ca poate sa fie si in calduri

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Nu ai specificat varsta cainelui.
Daca are peste 7-8 luni este posibil sa fie in calduri. De unde stii ca nu este bolnav, sau ca il doare ceva, l-ai dus la un veterinar?

| Jurcut_Madalin_2000 explică:

Are 3 ani si nu nu l-am dus dar este foarte vioi si mananca mult

| LaLaura a răspuns (pentru Jurcut_Madalin_2000):

Te-as sfatui sa te duci cu el la un veterinar ca sa fii 100% sigur ca nu are nimic, ca apoi sa nu regreti ca nu ai facut asta cand o sa fie prea tarziu.

| Jurcut_Madalin_2000 explică:

Ok mersi pentru toate raspunsurile pe care mi-le ai acordat ini este frica sa nu pateasa ceva deoarece am pierdut trei pui de labrador dupa ce au fost rapusi de parvomixoviroza plus inca doi dar maidanezi care au decedat in alte conditi de batranete si bataie cu alti

| LaLaura a răspuns (pentru Jurcut_Madalin_2000):

Nu ai pentru ce, e mult mai bine sa ai un raspuns exact de la un specialist.