| Irmmma a întrebat:

De ce s`a sinucis Madalina Manole?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Se spune ca unii i-si iau propria viata, cand raman fara prieteni, cand se simt singuri, parasiti. Sincer nu cred, ca Madalina Manole nu avea prieteni, cu care sa vorbeasca, carora sa se destainuie. Avea extrem de multe persoane dragi, apropiate, care o iubeau, o adorau, si cu siguranta pe cateva dintre ele le putea sa considere prieteni adevarati. Cred ca problema a fost una mult mai complicata, adanca, complexa. A fost o depresie veche si agravata in timp, provocata de mai multe lucruri. Cred, ca se stransesera prea multe de-a lungul anilor si a cedat psihic, n-a mai vrut/putut sa traiasca. In general artistii gandesc putin diferit/altfel fata de oamenii obisnuiti. Asa ca n-ar trebui sa evaluam decizia ei din perspectiva proprie. Are o melodie foarte frumoasa, in care spune: "...Doamne de-as fi o floare de-o zi, ca florile n-au amintiri...". Amintirile sunt foarte importante pentru noi, insa de multe ori tocmai ele devin inamicul nostru numarul unu! Nu ne lasa sa dormim, sa respiram linistiti, sa ne traim viata in prezent cu zambetul pe buze. Cred ca acesta a fost si cazul Madalinei. Plus, ii era frica de batranete: fizica si cea de artist. Probabil se simtea depasita, nefericita, neinteleasa.
O apreciez foarte mult! Ne-a daruit multe melodii frumoase, pacat ca n-a mai rezistat presiunii, insa nu vreau s-o judec...
Sa se odihneasca in pace! Sper, ca acum ii e mai bine! Desi mare pacat de familia ei! Nici nu vreau sa-mi imaginez prin ce trec acei oameni, si prin cate greutati va fi nevoit sa treaca fiul ei, o sa-i fie greu fara mama, si culmea - nici macar amintirile despre mama nu ii vor ramane. Trist.
Cateva dintre trairile ei sufletesti de-a lungul vietii, niste melodii frumoase si foarte actuale: "Cine esti tu?!" http://www.youtube.com/watch?v=P6ypXBagnhk&feature=related, "Suflet gol" http://www.youtube.com/watch?v=4rR7LTSgcBg&feature=related, "Tu n-ai avut curaj" http://www.youtube.com/watch?v=DryQENgC7TE&feature=related, http://www.youtube.com/watch?v=yxCQvzAbP4c&feature=related.
Si in incheiere un ramas bun - "Si vei pleca" http://www.youtube.com/watch?v=z_QvuXKhlHY&feature=related.
Doamne de-AI fi o floare de-o zi, ca florile n-au amintiri!

11 răspunsuri:
| DeXxa a răspuns:

Nu exista raspuns la intrebarea asta. Crezi am intrat noi in sufletul ei sa vedem ce e?
Sa gandim logic, totusi.

| Sin a răspuns:

De prea mult bine.

| User a răspuns:

Ca avea probleme la mansarda.

| RфZaημtzα a răspuns:

Era bolnava psihiclaughing

| alexxy_8614 a răspuns:

Buna. Daca fta asta nu a inteles de la tv dc s`a sinucis dc sunteti rai cu ea? just'me - ce conteaza ca are 13 ani sau cat are poate chiar vrea s stie dc s`a sinucis nu trebuie s comentezi aiurea. Deci bombonik se zice despre Madalina Manole ca avea o depresie fiindca a vrut s isi lanseze un album si a hoinarit prin 3 case de discuri dar nu au acceptato nu mai era asa populara spuneau la tv ca nu s`ar fi considerat frumoasa ceea c nu era adevarat plus faptul ca a mai atentat asupra vietii ei luand o doza de pastile depresia e o boala psihica spuneau doctorii care poate aduce la sinucidere din pacate asa a fost si cazul sad Dumnezeu sa o ierte!

| traficanta a răspuns:

Avea anumite probleme.

| Pitica_3139 a răspuns:

Avea probleme in viata

| anyka18 a răspuns:

"Imi cer scuze fata de toti cei pe care ii ranesc si care stiu ca ma iubesc foarte mult. Imi cer scuze de la Puiu (sotul artistei - n.r.). Imi pare rau, dar nu ma mai suport fizic. Cei din jurul meu nu au nicio vina. Imi cer scuze si de la copilul meu, Petru, ingerasul vietii mele, pe care il iubesc foarte mult", a scris aceasta in mesaj, potrivit unor surse judiciare.

| CocoMexii a răspuns:

Pentru ca asa a vrut eahappy

| DexTer a răspuns:

Pentru ca ai 13 ani...si nu sti sa te uiti la tv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De desteapta