| LCD a întrebat:

1 Martie se sarbaoreste in toata lumea sau doar in Rom?

14 răspunsuri:
| Ana-Maria94 a răspuns:

Numa la noi, adica in Germania nu se sarbatoreste in restul tarilor nu stiu.

lolita
| lolita a răspuns:

Doar in Romania, 8 martie se sarbatoreste si in celelalte tari.

| AvalohAlyn a răspuns:

Doar in Romania.Este o sarbatoare inventata de romani.

| costymaximus a răspuns:

Martisorul este o sarbatoare specific romaneasca care celebreaza venirea primaverii. In aceasta zi se ofera persoanelor de sex feminin apropiate martisoare, ca mici semne de multumire. Se considera ca martisoarele sunt aducatoare de fericire si noroc. Ele sunt formate in mod traditional dintr-o fundita rosu cu alb - rosu semnifica iarna si albul primavara la care se adauga alte simboluri ale norocului: trifoi cu patru foi, potcoava, cosar, inima.

| Bubble a răspuns:

| Roby67 a răspuns:

In Rep. Moldova, Bulgaria, Macedonia, Albania, mai multe nu stiu.

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Doar in romania, deoarece este o traditie stric romaneasca, cum e Ziua Recunostintei in S. U. Awinking.

| BeHappy_7009 a răspuns:

Martisorul am inteles de la profa mea de romana ca se sarbatoreste si la bulgari. doar atat.
putem spune si noi ca ne-a copiat cineva laughing

| adapurple a răspuns:

Este o sarbatoare internationala

| adapurple a răspuns:

Scz vroiam sa zic nationala, scuze. adica e doar in rom.

| alexghi a răspuns:

1 Martie se sarbatoreste numai la romani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 Martie doar in tara cred... 8 Martie in toata lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diva 1 martie se sarbatorestein toata lumea, dar nu se numeste 1 martie se numeste 1 marth...

| soryynaa a răspuns:

He hehee hee in toata lumea.:p