A mai trecut un An. E timpul pentru alegerea Userului Anului 2020! Care e propunerea ta?

Dragilor,

A mai trecut un an, cu bune și cu rele, un an atipic pentru noi toți și sperăm că ați ajuns la finalul lui sănătoși.

Așa cum v-ați obișnuit în această perioadă alegem Userul Anului! Deși nu a fost un an așa cum ne-am fi așteptat, măcar să îl încheiem într-o notă de normalitate. Mie una, mi-e cam dor de ea!

Așadar, dăm drumul la nominalizările pentru Userul Anului 2020 până pe 23 decembrie inclusiv.

Condițiile nu s-au schimbat prea mult:

- să fi avut în ultimul an minimum 30 de răspunsuri pe lună pe o perioadă de cel puțin 6 luni.

- răspunsurile de la Trivia/Amuzante și Conversații nu sunt luate în considerare, iar cei care au deja acest titlu nu mai pot fi propuși.

Vă așteptăm comentariile cu numele userului pe care voi îl considerați că ar merita să fie Userul Anului 2020. Puteți face câte propuneri doriți atât timp cât sunt respectate condițiile de mai sus.

Când s-a încheiat etapa de propuneri, vom analiza și vom valida membrii apoi va începe procesul de votare până pe 6 ianuarie.

Premiul e unul surpriză din magazinul de premii și vom mai acorda înca un unul pentru cel mai activ nou membru TPU.

Să curgă propunerile!

PS. Aștept si autonominalizările :)

203 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns (pentru Nemessys):

Din pacate asta este un argument dupa care toti se ghideaza si in viata de zi cu zi, cat de mult te faci remarcat cata reclama iti faci, e gresit cum aleg multi dintre userii de aici in functie de cantitate.
Ca unii nu au ce face si fac 1000 de postari pe zi, eu nu zic ca nu pot fi si calitative, dar dintre unul care are 1000 de postari pe zi la toate categoriile si unul care m-a ajutat candva cu un mic sfat acolo eu as alege pe cel de-al doilea, de asta mi-am si exprimat mahnirea cu cateva pagini mai in urma si ca sa vedeti ca multi au fost de acord cu ceea ce am scris mi-au dat vreo 10 aprecieri pentru chestia aia scrisa.
Eu oricum nu doresc sa intru in nicio competitie nici aici si nici in viata reala,doar ca userii gandesc in marea lor majoritate in spirit de turma, cum zicea mai sus Celcestie tot si e valabil si pentru mine cat mai ales pentru altii, par daca ar intra toti "amortitii" pe care unii dintre noi i-am ajutat cu sfaturi bune si ne-am ocupat de ei si in privat din timpul nostru am avea sute de propuneri, dar asta este cum v-am zis si in viata de zi cu zi faci bine unora dupa un timp te uita, daca le faci rau nu te uita toata viata, DECI IN CONCLUZIE NU FACETI BINE NIMANUI DAR NICI RAU, CA E UN PACAT SA FACI RAU, dar nu ajuta frate pe nimeni ca nimeni nu merita!

| Jus7t a răspuns (pentru cfrtobias):

Ți-e ciudă că nu e pentru tine oferta.

| Ofiintă a răspuns (pentru Nemessys):

Menționasem că apreciez modul de abordare. Cantitatea mă lasă rece.

| Nemessys a răspuns (pentru Simpatic):

1. Corect. Din punctul meu de vedere, asta este si motivul pentru care sadrian a fost ales userul anului 2019. A oferit extrem de multe raspunsuri, toata lumea il vedea cam la fiecare intrebare si de aia a ramas in milte multora, in comparatie cu unul pe care-l vedeau la o intrebare din 10, chiar daca raspunsurile lui erau mai calitative.
Este foarte greu, aproape spre imposibil sa oferi raspuns folositor, chiar la orice intrebare, fara ca macar sa dea de banuit ca ai raspuns doar ca sa primesti puncte in plus. Habar n-ai cate intrebari am vazut eu la care nu stiam raspunsul, sau totusi puteam sa-mi dau cu parerea, dar am preferat sa nu o fac pentru ca nu stiu ce trebuia sa scriu. Plus ca eu vizitez doar categoriile : adolescenti, conversatii, gragoste si sex si familie si relatii, atat. La altele nu ma uit pentru ca nu ma pricep la altceva.
2. Chestia asta creeaza competitie, ii face pe useri sa devina competivi si sa lase raspunsuri decente spre proaste, doar ca sa aiba sanse mai mari sa castige titlul. Nu stiu daca mai tii minte, dar pana in 2016, puteai obtine titlul de,, capionul zilei" doar daca ofereai cele mai multe raspunsuri in ziua respectiva. La scurt timp dupa, s-a eliminat si s-au adaugat monezile. De ce? Scrie si pe TPU.,, Preferam sa rasplatim calitatea, nu cantitate" si au facut o decizie foarte buna, numai ca aici, la userul anului, nu se aplica aceeasi regula. Eu de fel ma uit si la raportul,, raspunsuri / raspunsuri castigatoare ". Cand il vezi pe unu' care are 50.000 de raspunsuri, si doar 500 de fundite, cam ce parere iti faci despre el si despre raspunsurile lui?

Stiu ce zici laughing. Si eu am oferit mii de raspunsuri la useri care poate au intrat pentru prima si ultima data aici, iar acum iti dai seama ca nu intra ei sa-l voteze pe X sau Y. Nici nu stiu ca exista asa ceva. Cei mai activi useri se voteaza intre ei si-l voteaza pe cel care-l vad cel mai des.

| LPCTSTR a răspuns (pentru gabicoo):

El era asa si-nainte, nu trebuia sa fie conditionat.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Simpatic):

Pai si nu-ti place cand nu exista?

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Îl propun pe batranulintelept77.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru unu3doi2trei1):

Meriti o felicitare!

| Drimmero a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sa traiesti!

| gigite a răspuns (pentru RAY):

Vezi-ti de drum, cu cratima.

| Mosotti a răspuns (pentru Mipasususuyamyamyam):

Pe mine oricum nu ma int sa fiu userul anului sau altceva, intru de placere doar (chiar am pus o intrebare ce rost au astea), asa ca sa ia DoarBogdan zic eu. Ar mai fi si Drimmero si RAY. Daca am cunoaste raspunsurile la unele intrebari existentiale ale lui RAY de multe ori ne-ar fi mai bine in viata.
Voturi f multe are DoarBogdan, sper ca iese.

Dar ce e cu statutul de Expert TPU?! Asta nu se voteaza? Vad unii "userul anului" si "Expert TPU".
Sau poate se ia automat dupa un nr f mare de postari, nu stiu.

| Kuroo a răspuns (pentru darrio2007):

Sa incurci niste litere pe tastatura e ceva normal. Posibil sa fie un raspuns scris in graba, poate s-a corectat. Era mai deranjant daca nu punea cratima unde trebuia.

| mgtow a răspuns (pentru Mosotti):

Sa desfintat titulatura expertiilor, din cauza ca multi fac misto si nu considera ca altii sant de utilitate absoluta aici.

| RAY a răspuns (pentru gigite):

Tu esti ala cu catelu de anul trecut?

| Adry05 a răspuns (pentru gabicoo):

Dădea răspunsuri aiurea și dubioase și înainte să fie ales, dar mă rog laughing

| RAY a răspuns (pentru Adry05):

Https://www.tpu.ro/......-surpriza/

ai fost pe locul 2, desi ai sanse mari

| RAY a răspuns:

Ba eu nu inteleg uni oameni,daca nu ma suporti exista optiunea ignore,banuiesc ca aveti timp liber ca sa va uitati la alti in istoria raspunsurilor si sa stati sa analizati,sfatul meu,fiecare clipa a existentei trebuie pretuita,cei care ti o pierd doar arucand cu venin, ura vor ramane mereu capturati in zona de confort, ca gresesti o litera, ca nu stiu ce, repet nu iti convine ignore si numai ma citesti simplu, asa face un om rational

| StrongHeart a răspuns:

Cred ca multi de aici nu s-ar potrivi,in primul rand pentru ca nu scriu corect, unii se grabesc sau nu au rabdare, eu de exemplu nu m-as incadra ca nu scriu mereu corect si nu scriu cu diacritice, dar altii sunt efectiv semi-analfabeti sau analfabeti functionali, adica nu au nici o treaba cu lb. romana, scriu idei aiurea, amestecate de n-ai cum sa intelegi ce e in capul lor.De romglezi ce sa mai zic; inteleg la intrebarile din IT sa mai folosesti un "shortcut" sau un "scroll"dar nu sa faci un talmeș balmeș al limbilor doar sa te etalezi pe aici ca ai invatat 3 cuvinte in engleza, ca imi demonstrezi de fapt ca nu stii nici pe una, nici pe cealalta.
Dar conditiile nu sunt atat de restrictive, inteleg asta.Insa nu poti sa-l propui pe unul care nu poate efectiv sa exprime o idee pe care s-o inteleaga ceilalti si stai sa te intrebi ce a vrut sa zica omul si devine un mister de nedeslusit.
Cred ca ar fi alte criterii mai importante decat activitatea, cand alegi userul anului, dar, asta e, jucam dupa regulile voastre.
Fireste ca e importanta si activitatea, dar o intrebare bine gandita si pusa la momentul potrivit valoreaza poate cat 1000 de raspunsuri date fara prea mult efort.
Eu il propun pe sabin89 pentru ca are intrebari bine structurate si probleme care chiar iti dau de gandit.
Alte propuneri si oameni care m-au inspirat, continua sa ma inspire si cu care rezonez:
DoarBogdan;
supadeceapa;
Drimmero;
inyourmind;
StrongHeart.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ai mai fost sus, mai lasa si pe altii, oricum fara rautate ti-o zic, nu prea ai ce cauta acolo, nu o lua in nume de rau, e mai bine pentru tine.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Eu unu nici anul trecut nu am participat, desi e irelevant ce scrii, anul asta am trait real, unde am scris ca imi doresc eu asa ceva, fii serios

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ma refer ca ai mai fost si in trecut, mai lasa si pe altii, mai lasa si tineretul, optez sa fie si tineretul la 'putere', sunteti ca psd-ul de vreti numai intre voi sa tot fiti. Nu o lua in nume de rau, ai sa vezi ce bine o sa-ti prinda departe de titlul asta

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Noi nu suntem batrani, generatia 89/90 noi inca nu prea facem nimic in nici un domeniu, suntem doar plecati afara, 8 ani are si bogdan, adry 10 ani, daca faci o afirmatie documenteazate, in rest cam toti au ceva ani pe TPU, si tu 5 ani

| StrongHeart a răspuns:

Hai ca ti-am dat si un report daca e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru StrongHeart):

Deci mă doare burta de râs bă laughing laughing laughing La întrebarea asta fiecare ii cu treaba lui, unii au dispute, alții propun useri, ăsta face phishing laughing laughing laughing

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ce e amuzant veterane?

| Irinelp a răspuns:

Ar trebui să alegeți voi userul anului în funcție de răspunsurile date și de numărul de răspunsuri câștigătoare.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Mai lasa si tineretu', n-auzi?

| anonim4536 a răspuns:

RAY

| Dddonkey a răspuns (pentru RAY):

Sunt nou pe aici dar nu pot sa nu te intreb de ce iti "vor capul" uni useri?

| RAY a răspuns (pentru Dddonkey):

Au prea mult timp de pierdut