| razadeluna a întrebat:

Acuma daca se pune taxe pe fast-food, o sa platim mai mult la mcDonald?

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Viitorul e sumbru:O sa facem trafic cu hamburgeri si cu coca-colalaughing

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Asta dacă va mai rămâne McDonalds pe aici...happy (cu asemenea taxe ar putea pur şi simplu să plece)happy

| Andreeagen a răspuns:

Da
Poate cu ocazia asta mai mancam si noi pe acasabig grin
Desi raman la parerea ca taxele astea sunt cel putin...ridicole

| ΔH a răspuns:

Nu-i de-ajuns ca trebuie` sa cumperi 6-7 MacChicken-uri ce costa foarte mult ca sa te saturi...
inca mai scumpesc preturile.

| Tabii. a răspuns:

Nu deoarece Mc nu este fast-food

| miauu a răspuns:

Dap.
se maresc preturile
AStea nu sunt prosti deloc.
tot ce consuma tineretu scumpesc
stiu ca noi nu putem sa ne abtinem si tot dau banii.
marlanii
hee hee

| dyddyyyx18 a răspuns:

Pai, da, asa cred. sad

| madycoco a răspuns:

Cred ca da big grin

| corado a răspuns:

Teoretic daca intervin alte taxe sau se maresc cele de acum, preturile se vor mari, pentru ca e nevoie de amortizare! Chestia asta automat nu ne favorizeaza pe noi sau pe firmele ce ofera spre vanzare produse fast-food, gen McDonald, favorizeaza statul si economia romaneasca care e mai putin decat zero in acest moment! Acesta se anunta doar inceputul, sa vedem ce va urma, oricum pe mine ma ingrozeste ca totul se scumpeste iar salariile ori raman asa ori se micsoareaza! Si unii mai spun si vorba aia "SA TRAITI BINE!"! In felul asta numai bine nu traiesti, in fine, sa se spele pe cap cu vorba asta toti care l-au ales!

| Clauditza a răspuns:

Deci guvernul a spus ca pune taxa pe fast-fod sucuri dulciuri... pentru ca acestea contin euri. Dar prin asta inteleg ca pine taxa pe tot ce contine euri dar si acadele au euri si guma si bomboane si piine contine euri doar fructele si legumele nu. Dcei da va pune taxa si mcDONALD sper ca am fost de folos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e mai simplu sa nu mai bagati in voi toate rahaturile astea de la MC?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Logic nu?

| cacata pe ea a răspuns:

Posibil. dar in orice caz nu foarte mult!