| 5SOS a întrebat:

Ajutor! Am 13 ani si inca nu pot sa imi pun putin fard de pleoape sau un ruj fara sa ma critice parintiii.Ma enerveaza foarte tare, toate fetele din clasa mea se fardeaza si se machieaza de parca ar fi vedete iar eu nici macar nu pot sa imi pun un creion de ochi fara sa ma enerveze parintiii.Am nevioe de ajutor, cea care spune cum a facut ca parintii sai ii lase sa se machieze primeste funda+vot.

Răspuns Câştigător
| LoveJames a răspuns:

Poi cu luciu am avut voie mereu sa ma dau dar cu rimel am avut voie sa ma dau pe la 13 ani.Eu stau cu sora mea(e mai rea ca mama)pentru ca partintii sunt plecati in strainatate si intr-o zi am rugato sa ma lase sa ma dau pentru ca vreau sa fiu si eu in rand cu fetele si a refuzat apoi dupa o luna sau 2 nu stiu exact m-am dus la ea si am inceput sa ii spun milena stii ca eu te iubesc...te rogg lasa-ma si pe mine sa ma dau cu putin rimel ca nu o sa ma dau decat la ocazii speciale si din astea m-a lasat si acum ma dau in fiecare zi.incepi si u sa ii ceri cate una o data pe luna.azi rimel peste o luna creion si asa mai departe

4 răspunsuri:
| frumusik96 a răspuns:

Poi da -i si tu un exemplu sau chiar mai multe. Spune-i : Hai ma mami lasa-ma si pe mine sa ma fardez ca toate fetele se fardeaza. Si daca nu te lasa sa te fardezi la scoala roag-o macar pentru acasa

| DeEAஐ a răspuns:

Pun pariu ca esti mai draguta de 1000 de ori decat colegele tale odata ce nu te machiez ca o "paparuda:hee hee

| JuiceApple a răspuns:

Pai.eu i-am rugat.si le-am zis ca, kopilul este cel mai de pret si daca u mai ai fratzi poti sa le spui ca u ai fost primul copil si pe tine te`au iubit prima...iar daca nu ai frate/sora poti sa le zici ca esti singurul lor copil si ca ceilalti copii nu au parinti chiar asa de exageratzi sper sa te fi ajutat te pup si iti urez succes!winking:X

| kissyou_6621 a răspuns:

Pai explica-i si u ca toate fetele de la u din clasa sunt machiate si esti la esti mare si ai si uh dreptu sa te machezi