| andreinr1 a întrebat:

Ajutor.,,dau funda.Am o problema de 2 zile pe pielea capului am o bubita mica si in jurul ei o pata mare rosie pe cam mai exact in spatele capului.Nu ma mănâncă dar a aparut la o zi dupa Ce m-am tuns si se observa ca sunt tuns cu 0.5.Nu s-a trecut deloc, am inteles ca e o iritatie dupa tuns dar e rosie pielea si mi-e rusine...Ce sa fac sa scappp

2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Spala capul normal cu apa si sampon si daca e de la tuns, va trece in 3 - 4 zile, daca nu e de la tuns, atunci e o eczema! Ai caine, pisica acasa? Numai bine!

| Ara997 a răspuns:

Nu exista iritatie dupa tuns.
poate fi o ciuperca sau o simpla zgaiba.
aplica local fluocinolon si nizoral unguente.