| VanessaM a întrebat:

Ajutor! Sunt indragostita de un baiat pe care nu-l pot avea! Acum o luna si ceva mi-a zis ca ma place, dar nu vrea sa fie cu mine si ne-am si sarutat! Acuma parca ma scufund in depresii! Imi tot fac vise ca o sa ma caute si ca o sa-si dea seama ca vrea sa fie cu mine(mi-a mai spus ca o fata ca mine nu o sa mai gaseasca). Nu stiu ce sa fac! Va rog frumos ajutati-ma.Parca ma feresc sa intru intr-o relatie! Tot dau vina pe fizicul meu(160cm 54kg)desi am o prietena mai grasuta decat mine si are un prieten foarte frumos! Va rog din suflet ajutati-ma! Incerc din rasputeri sa il uit dar nu reusesc. o gramada de chestii imi aduc aminte de el.si cand imi aduc aminte, incep sa plang! Ce sa fac sa nu mai doara asa de tare? Multumesc foarte mult!:*

Răspuns Câştigător
| dede191 a răspuns:

Buna Kathy, ce pot sa iti dau sfat? thinking unii baieti doar isi bat joc, am patit si eu crede-mahee hee ne.am pupat apoi mi-a zis ca ii place de mine dar nu vrea sa fie cu mine laughing ii ff sec. prea sec. nu iti fa iluzii tu trebuie sa vezi cu adev daca ii place de tine, sau macar daca tine si atunci poate poti sa il visezii ZZzzz sau sa iti faci vise tongue nu te feri de o relatie (si asta am citit) fiindca apoi cand vei fi mai mare iti va fi frica sa vb cu baietiwinking si de aspectul tau, ii ff ok happy stai linistita nu trebuie sa te iubesca daca ai un corp de vedeta laughing fi tu insuti, de uitat incearca sa vb cu alti colegi de ai tai si vei vedea ca incetul cu incetul il vei uita, nu poti din primawinking. Bafta scumpo:*

5 răspunsuri:
| DiaNa357 a răspuns:

Bunahappy
Pai parerea mea este ca ar trebui sa l uiti pe acel baiat deoarece este un porc, nu a stiut cum sa te aprecieze asa ca acum trebuie sa stie ca el te a pierdut pentru ca a fost un idiot.
Nu te mai gandi ca estimai plinuta pentru ca nu esti! Nu conteaza foarte mult exteriorul unei fete, conteaza mai mult interiorul, crede ma(asta nu e valabil pentru toti baieti, numai pentru uni).

Eu te as sfatuii sa ieshi mai mult cu prieteni tai, sa ti ocupi timpul cu ceva ca sa nu te mai gandestila el.
Gandeshtete ca viata merge inainte si tu trebuie sa mergi cu ea nu poti ramane pe loc.

Sper ca te am ajutat:*:**:*:*:*

| DoctorulLove a răspuns:

Kathy parerea mea este sa il uiti, indreaptati atenti catre un alt baiat, altfel cand te vei desparti de el vei cadea si mai mult in depresie.

| VanessaM explică:

Alexutaa,am vorbit cu el si i-am zis ca mi-a dat sperante degeaba.iar legat de faza ca nu vrea sa fie cu mine...Am pus-o pe o prietena sa il intrebe pentru ca eu nu mai puteam sa vorbesc cu el iar el a spus ca nu stie de ce nu vrea sa fie cu mine...eu cred ca din cauza prietenilor lui.nu stiu. oricum ma simt groaznic sa nu vorbesc cu el 2 zile sau sa nu il vad on pe mess.

| Alexutaa a răspuns:

Nu ti-a spus de ce nu poate fii cu tine? Adica nu ti-a dat nici o explicatie plauzibila? Ai incercat sa vorbesti cu el sa-l pui in tema ca ti-a dat sperante si nu vrei sa speri in zadar? Incearca sa vorbesti cu el ca sa nu continui sa fii tot in aceeasi stare de tristete/melancolie. Si poate daca ai sa vorbesti cu el poate ai sa constientizezi ce e de facut in momentul respectiv.

Multa bafta kiss

| daianika a răspuns:

Deci ii dau mare dreptate lui : doctorlovehee hee asta ii si parerea mea:* poate ca iti este greu dar asta este... pe lume mai sunt baieti cu care poti fi. si ii bine ca nu esti cu el pentru ca asa poate sa-ti fie mai usor sa-l uiti:*