| buburuzzz a întrebat:

Am 1.55 am 15 ani credeti ca o sa mai cresc...numai sincer voi pina pe la ce virsta ati crescut in inaltime

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la 20 de ani o sa cresti.
Eu am parinti inalti si toate rudele mele sunt inalte.
Dar doctora a zis ca eu voi creste la 16 ani deci mai astept doi ani, ar putea fi aceeasi situatie.

6 răspunsuri:
| TheLoveDoctor a răspuns:

Pana la 18-20 de ani o sa cresti. O sa fi mare si voinic stai linistit!

| Silvia a răspuns:

Vei mai creste, cu siguranta.Eu am 1, 65 credthinking si am 13 ani...mai cresc si euhee hee.

| tortulet a răspuns:

Ok, oasele cresc pana la 22 la baieti si pana la 20 la femei, ritmul de crestere este influentat in proportie de 50 % de stilul de viata, deci inot, basket + alimentatie bogata in minerale mai aales calciu vitamine si proteine (fara medicamente doar naturale ) fara fumat alcol somn regulat 8 ore de somn pe noapte si vei creste cu siguranta mai mult

| Rukhsandra a răspuns:

Din cate stiu cresti pana la varsta de 18 ani tongue
deci ai rabdare ca o sa cresti big grin

| monyk a răspuns:

Buna, depinde de felul tau de a si si depinde si parintii cum sunt ca se poate sa semeni pe unu care e mai mic de inaltime, depinde; oricum nu iti face griji ca mai ai timp sa te inalti, pana la 18-19 ani inca poti creste, eu am 16 ani jumate si am 1, 70 mhappy, dar cand aveam vreo 13-14 ani imi faceam griji ca mi se parea ca eram cam mica de inaltime dar am crescut cam 10 cm pe an...

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Nu iti face grijihappy, esti in perioada de cresterehappy, daca totusi vrei sa fi mai sigura poti sa practici un sporthappy, inot, basket, handbal, iti spun 100% sigura ca vei creste toate fetele pe care le cunosc si parcticaun astfel de sport au crescut considerabilhappy, plus in timp vei avea un corp frumos, fruntea susbig grin...vine vara!

Întrebări similare