| buburuzzz a întrebat:

Am 1.55 am 15 ani credeti ca o sa mai cresc...numai sincer voi pina pe la ce virsta ati crescut in inaltime

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la 20 de ani o sa cresti.
Eu am parinti inalti si toate rudele mele sunt inalte.
Dar doctora a zis ca eu voi creste la 16 ani deci mai astept doi ani, ar putea fi aceeasi situatie.

6 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Vei mai creste, cu siguranta.Eu am 1, 65 credthinking si am 13 ani...mai cresc si euhee hee.

| monyk a răspuns:

Buna, depinde de felul tau de a si si depinde si parintii cum sunt ca se poate sa semeni pe unu care e mai mic de inaltime, depinde; oricum nu iti face griji ca mai ai timp sa te inalti, pana la 18-19 ani inca poti creste, eu am 16 ani jumate si am 1, 70 mhappy, dar cand aveam vreo 13-14 ani imi faceam griji ca mi se parea ca eram cam mica de inaltime dar am crescut cam 10 cm pe an...

| Rukhsandra a răspuns:

Din cate stiu cresti pana la varsta de 18 ani tongue
deci ai rabdare ca o sa cresti big grin

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Nu iti face grijihappy, esti in perioada de cresterehappy, daca totusi vrei sa fi mai sigura poti sa practici un sporthappy, inot, basket, handbal, iti spun 100% sigura ca vei creste toate fetele pe care le cunosc si parcticaun astfel de sport au crescut considerabilhappy, plus in timp vei avea un corp frumos, fruntea susbig grin...vine vara!

| TheLoveDoctor a răspuns:

Pana la 18-20 de ani o sa cresti. O sa fi mare si voinic stai linistit!

| tortulet a răspuns:

Ok, oasele cresc pana la 22 la baieti si pana la 20 la femei, ritmul de crestere este influentat in proportie de 50 % de stilul de viata, deci inot, basket + alimentatie bogata in minerale mai aales calciu vitamine si proteine (fara medicamente doar naturale ) fara fumat alcol somn regulat 8 ore de somn pe noapte si vei creste cu siguranta mai mult