| zuziOoO a întrebat:

Am 12 ani si ma machiez doar cu rimel si gloss, as aplica si creion sau fard de pleoape dar mai astept, cum credeti ca ar trebui sa ma machiez, ar mai trebui sa adaug ceva la machiajul meu zilnic sau sa scad ceva? help me

6 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna preferabil este sa renunti la toate.Eu am 13 ani si nu ma machiez, imi stric tenul degeaba si asa si tu.In primul rand parintii tai dau banii pe ele si in al doilea rand la 30 de ani o sa arati ca una de 50.Deci mai bine lasa-le, fi tu naturala. Poti sa fi frumoasa si fara machiaj, ingrijindu-te.Numai bine.

| AndaWest a răspuns:

Da,scade rimelul.esti prea mica inca, si o sa-ti cada genele la 30de ani

| Nastia a răspuns:

Te machiezi cam mult pentru 12 ani.D-aia sunt fetele de 13 ani ca alea de 18.Va maturizeaza.Arati ca niste pitipoance ca sa nu zic mai urat.Va mai intrebati de ce sunt atatea fete de 10 ani violate.pentru ca provoaca bolnavii mintal.

| Unffox a răspuns:

Sfatul meu :

Nici nu ar trebui sa te machezi!

La 60 de ani, cand chiar vei avea nevoie, ce ai sa faci? rolling eyes

| LiGhT015 a răspuns:

Machiaj la 12 ani? Mdaa.am si eu 12 dar nu ma machiez prefer sa fiu eu insusi.Asa ca iti recomand sa lasi la o parte machiajul.Cind vei fi mai mare atunci te vei machia cum vei dori

| Galusca13 a răspuns:

Eu as fi de parere ca la 12 ani sa-ti vezi de copilarie si sa lasi toate "uneltele" cu care iti strici tenul. E pacat ca esti tanara, daca vrei sa ajugi la 35-40 ani, si sa nu mai poti iesi din casa (vezi exemplu: Andreea Raicu nemachiata), continua sa te "murdaresti" asa.
Sfatul meu : Arunca-le pana pe la 15-16 ani. Nu trebuie sa fii Hannah Montana, nici viitoarea Moni Columbeanu. Machiata sau nemachiata, nimeni nu te-observa la 12 ani, iar o parere buna...crede-ma, nu ai cum sa lasi