| Villy0po a întrebat:

Am 13 ani si cred ca ar trebui sa port ochelari ptk uneori cand stau pana mai tarziu imi apar pete albe in fata ochilor si nu mai vad clar, uneori ma doare un ochi de nici nu pot sa-l tin deschis (dar asta e alta problema) Daca ar fi sa port ochelari km se numesc ochelarii aia asa mai patrati http://www.facebook.com/....../album.php fix ca astea? si mi-ar sta bine ca ei?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochelarii aia sunt stilul clasic poti cere cand te duci la un magazin de optica oricum sunt atatea si atatea modele. Te poti duce la mall la tine la magazin si sa verifici. Ramele sunt ceva si lentilele altceva. Deci poti lua ramele separat daca vezi ceva ce iti place. Dar eu zic ca nu te avantajeaza. Ia-ti unii asa : http://www.cancan.ro/usr/imagini/2010/05/18/283740-bote.jpg nu neaparat culorile astea. dar forma. Te va face mai serios. Cat despre cei optati de tine poti lua unii de fantezie gasesti o gramada si nu sunt neaparat de vedere deci te va costa mai putin. Impusti 2 rate dintr-un foc;)