| sonyy a întrebat:

Am 34 de ani, iar in urma cu cateva zile iubita mea cu care am deja o relatie de aproape 10 ani, ma instintat ca a ramas insarcinata.Nu stiu daca sa plang sau sa rad de fericire.Si ea isi doreste enorm un copil dar problema este mama ei care pe mine nu prea ma are la inima. Se teme ca ar putea s 0 dea afara din casa. Inca ne gandim daca sa pastram copilul sau sa recurgem la avort. Ce am putea face oare? Suntem disperati.Amandoi de dorim copilul acestasad

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Casataroriti-va repede si ia-o sa locuiti impreuna. Ai 34 de ani, nu 17, poarta-te ca un om matur.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Felicitari. Faci ce trebuie, o iei de nevasta, nu mai depinzi de mama, nu?

lolita
| lolita a răspuns:

Pasrati copilul, si mutati-va impreuna, cand ati decis sa aveti un copil, ati fost constienti de toate riscurile? ca manma o va da afrat din casa, ca aveti cu ce sa intretineti copilul, ca veti fi imperuna pentru totdeauna sau ca incercati? daca doriti acest copil, pastratil, veti regreta toata viata daca nu ii veti da viata.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Pastrati copilul si bucurati-va de un asemenea dar sublim. Mamele nu sunt vesnice pe acest pamant. In mod normal ar trebui sa fie si ea fericita de venirea unui nepot. Eu as innebuni de fericire daca as primi o asemenea veste! Pastrati copilul CU ORICE PRET!

| sasha a răspuns:

Tu sigur ai 34 de ani ...nu prea imi vine sa cred ca inca nu esti insurat cu ea... daca voi va iubitzi, parerea mamei ei nu conteaza si ca nu te are la inima nu iti fa griji asa sunt soacrele...bine acum si tu sa nu spui ca stai acasa pe capu parintzilor tai nu ai un loc de munca esti cu capu in nori etc. ca atunci o inteleg pe soacrata... daca tu consideri ca esti in stare sa ii oferi familiei tale un trai bun, iar copilului tau nu ii va lipsi nimic, datzii o sansa acelui suflet, iar tu sa plangi de fericire ca e baiatwinkingtongue

| unavailiable93 a răspuns:

Gandeste-te ca e rodul dragostei voastre si gandeste-te daca ai fi fericit sa omori un suflet, pentru ca copilul oricat de mic ar fi, tot e viu. Eu zic sa nu omori un suflet pentru capriciile unei femei. Spune-i asta si mamei ei. Intreab-o daca e fericita ca omoara un suflet doar pentru ca e incapatanata. Ai grija ce faci, ca ala micu', ca el nu a gresit cu nimic.

| Alina_5575 a răspuns:

Ai deja o varsta nu mai esti adolescent...Casatorestete cu ea, mutativa impreuna si bucurativa de copilas...

Voi va ganditi la un avort si alti ast ani ca sa poata face un copil sad

| angella1972 a răspuns:

Acum chiar ca ti-ai invins soacra, nu destul ca i-ai sedus fata, dar vei fi si tatal copilului ei. felicitari pentru bebe, sa dea domnul sa fie sanatos, si voi sa fiti sanatosi sa-l cresteti, iar daca bunica nu reactioneaza bine, rusine ei.

| barsan1986aditza a răspuns:

La 34 de ani mai stai sa te gandesti? Asa cum ti-au spus toti...esti un om matur, va leaga atatea ani! Ce mai astepta-ti? Dumnezeu v-a dat un dar minunat si sunt convinsa ca cel mic va shimba multe! Un copil prin nevinovatia si inocenta lui inmoaie si cele mai inghetate inmii! Am un prieten a carui mama nu era de acord cu ea si au facut o fetita superba.La inceput nu a vrut dar acum o iubeste enorm pe cea mica.(desi pe mama copilului nu o accepta nici acum.)Nu te gandi ca te va accepta vreodata>cu sau fara copil situatia cu soacra va fi aceeasi>Stati de vorba si gasiti o solutie. Cel mai important este ca va iubiti desi nu inteleg cum de 10 ani aveti o reltie si nu stati inca in aceeasi casa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 34 de ani ar fi trebuit sa fii de mult casatorit. Grabeste-te si fii responsabil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am trecut prin asa ceva si va sfatuesc prin experieta me-a sa nu depideti de nimeni si sa nu va luati dupa nimeni. si pastrati bebelusul cu orice pret

| bebelush a răspuns:

Felicitari! mai frate, cum de nu ai inteles pina acum de ce nu te are mama ei la inima? sa vedeti voi ca aparitia lui bebe o sa va uneasca si mai mult, dar ginditi-va si la casatorie, si asa sunt mamele mai tari in clantza pina la urma o sa se linisteasca, Succes, sa va traiasca bebele si casa de piatra!

| thegirl a răspuns:

Cummm ce trebuie sa faci? e destul de evident...frate nu ai 14 ani...nu mai depinzi de parinti ai 34 de ani...trebuie sa fii responsabil de faptele tale...asa ca pune mana pe telefon.suna'ti iubita...fixeaza o intalnire...si pune intrebarea de baraj..."vrei sa fii sotia mea?"...casatoriti'va si traiti fericiti alaturi de bebele vostru...sa nu fii de acrod q avortul...ganditi'va k sunt mii de cupluri in romania care isi doresc un bebe din tot sufletul si nu. l pot avea din diferite motive...si voi... k va face dumnezeu un asa cadou sa renuntati la el! ar fi pacat! iubiti'va alaturi de bebe':*