| anamimanonim a întrebat:

Am auzit de acest camin din Bucuresti(vezi mai jos). Nu
mi se pare scump si as vrea sa locuiesc aici cand o sa fac liceul. Cred ca o sa urmez liceul
Sava. Se poate sa stau aici sau e numai pentru studentii la facultate? Ce parere aveti?

"Camin particular in zona Regie
Probabil cel mai ieftin camin particular este cel situat undeva in zona Regie, mai exact la statia Pod Ciurel. Conditiile de trai sunt bune,
fiind disponibile camere atat de patru cat si de doua persoane, iar chiria lunara era anul trecut 240 de RON, in cazul in care exista si
o spalatorie la parter, un teren de tenis, loc de parcare, o sala mica de fitness. Iar zona este cat de cat frumoasa, pentru ca se afla
foarte aproape de Lacul Morii, la o statie de tramvai de metrou Crangasi. Poti ajunge aici cu autobuzul 601, tramvaiul 41 sau cu metroul pana la Crangasi, dupa care ai de mers 10 minute pana la camin. Caminul are doua corpuri, insa in acest caz exista un mic posibil inconvenient si anume
caminul acesta este baptist, dar acest lucru nu exclude studentii de alte confesiuni, ci doar implica niste reguli mai stricte de trai.
Nu este admisa galagia dupa ora 22:00 si iesirile din camin sunt oarecum restrictionate dupa ora 23:00, insa sunt si cazuri in care se trece cu vederea acest aspect."