| FrozenRose_7553 a întrebat:

Am auzit de la cineva ca daca esti racit nu e bine sa faci baie deoarece poti sa racesti mai tare (CHIAR DACA STAI IN CASA LA CALDURA)... e adevarat?

5 răspunsuri:
| maryy a răspuns:

BuNa.Nu e bine sa faci baie in exces, dar nu ca nu e bine sa nu faci deloc.Eu sunt racita, si acum cateva zile cand a inceput raceala m-a luat rau dintr-o data.Tremuram,ardeam ca focul, dar a doua zi mi-am facut o baie fierbinte si mai-mai ca ma simt mai binisor.

| Carlaaa a răspuns:

Daca ar fi adevarat, ideea ar veni ceva de genul : daca esti racit, nu te speli.
O baie calda te relaxeaza total. Nu e indicat in timpul zilei pentru ca e posibil sa ai nevoie sa iesi afara, iar daca e o urgenta, iesi imediat. Cum a zis si adda, fa-o seara si dupa baga-te in pat. Daca trebuie sa iti faci la cap, usuca-te imediat dupa ce ai facut-o si nu iesi afara.

| roberta_3262 a răspuns:

Da, si eu am auzit.Si cred ca e adevarat deoarece si eu am facut prostia astalaughing... Oricum sa iti spun un secret: Daca tu esti racita, incearca sa stai in pat la caldura si sa incerci sa transpiri.Pt ca atunci "elimini" raceala.
P. S. : Chear daca nu iti place, incearca pentru ca te vei reface mai repede...
Sper ca te-am ajutat cu acest mic sfat.ByeZzz:*

| ledzeppelin a răspuns:

Nulaughing chiar e indicat seara inainte de culcare sa faci o baie calda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu e adevarat ca eu cand sunt racita fac baie si nu racesc mai tare...