| ღBizarreCrazyღ a întrebat:

Am auzit pe multa lume vorbind despre "skype"... nu am reusit sa gasesc prea multe informatii asa ca va rog sa-mi explicati si mie daca stiti mai multe. funda happy

Răspuns Câştigător
| Aydutza a răspuns:

Pai skype am si eu si este un program la fel ca messengerul vb la fel dar diferenta este ca daca doresti sa vb la microfon se aude mult mai bine si daca vrei sa te vezi se vede mult mai bine ca pe mess are multe jocuri si te poti juca vedea si vb cu colegul/a sau oricine altcineva

2 răspunsuri:
| speranata a răspuns:

Skype este bun. mie imi place. vorbesc pe el cu o prietena din alta tara pentru ca pe skype se vede si se aude imi bine. messingerul este si el bun dar nu se vede o imagine prea clara pe el si la fel si cu auzitul. mai ales ca ea este in alata tara. Skype mie mi se pare ca este mai bun decat messengerul. mie imi place mult

| 100SweetSmile4you a răspuns:

Bună!
Skype reprezintă un fel de Yahoo Messsenger,doar că,spre deosebire de YM (care se bazeaza mai mult pe comunicarea în scris), se bazează pe comunicarea video și/sau audio.
Altfel spus, Skype este un program pe care îl folosim mai mult impreună cu webcam-ul.Are chiar și o opțiune de telefonie prin care,contra unei sume de bani, poți suna pe cineva de pe acest program, pe telefon.
Mai multe detalii găsești aici:
http://www.skype.com/intl/en/home