| TheLittleButterfly a întrebat:

Am cateva intrebari legate de poza pentru buletin big grin Implinesc 14 ani, deci e primul.
1) Cand trebuie sa-l faci, dupa sau inaintea zilei tale de nastere?
2)Poti sa porti accesorii, gen cercei sau lantisor?
3)Ai voie sa zambesti foarte putin sau sa iti tii parul in fata, adica sa nu-l dai dupa umeri?
4)Se vede partea de sus a bluzei, poti sa porti ce culoare vrei?
5)Daca ma dau cu putin fond de ten ca sa acopar anumite imperfectiuni, se va vedea aiurea?
6) Trebuie sa iti lasi parul neaparat natural, nu poti sa iti prinzi o suvita rebela cu o clamita neagra?
Stiu ca au fost multe, dar eu sunt prima fata din clasa care isi face si vreau sa iasa cat de cat bine, desi stiu ca nimanui nu ii place poza de la buletin

Răspuns Câştigător
| danya07 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa fii cat mai naturala.
1 Aici nu stiu exact daca trebuie facut inainte sau dupa
2 Poti sa porti orice vrei de la acest numar dar sa nu fie exagerat.
3 Normal ca trebuie sa zambesti putin ca doar nu zambesti cu gura pana la urechi big grin, parul il tii cum vrei, poti sa-l faci si coc big grin
4 Aici trebuie sa porti ceva de alta culoare in afara de alb, ca apoi o sa iesi spalacitawinking
5 Poti da cu fond de ten, dar exact cum ai zis si tu, cu putin, sa nu exagerezi.
6 Nu te-as sfatui sa pui suvita rebela.
Fii cat mai naturala, :*

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ce pot spune, cand am facut prima data buletinu tin minte ca am avut o cearta monstru cu ai mei, vroiam sa pastrez cerceii in ureche, dar mnah pana la urma au invins ei laughing
Oricum, buletinu del a 14 ani il schimbi la 18 =) deci relax puisor.

| CLAUDIUBRETT a răspuns:

Cu cel putin 2 saptamani inainte de a face 14 ani, daca vrei fara amenda! bafta!

| PussyMew a răspuns:

1.Dupa posibilitatile tale.Nu este o regula stricta.
2.Din pacate nu sad
3.Da,ai voie sa zambesti, iar parul poti sa il pui oricum.
4.Da poti sa porti absolut orice culoare vrei, se vede de la umeri in sus.
5.Cam da...
6.Ba da.
Funda? :X