| username_8290 a întrebat:

Am citit de curand cartea Sunt aiurita si se ia din colectia coktail, humanitas.
Cartea a fost geniala am citit`o in 2 zile.
Vreau sa ma duc sa mai imi iau 2-3 carti tot din aceeasi colectie.recoomandari ceva?

Vro` parere despre,, Sunt aiurita si se ia "?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Te invidiez. Vreau de multa vreme sa citesc si eu cartea dar nu am reusit. Pare o carte interesanta. Eu am citit recent : '' M-am hotarat sa devin prost '' de Martin Page si mi-a placut mult.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Anne Maxted-Alergând pe tocuri, Am scăpat de griji, Meg Cabot-Regina gafelor, Regina gafelor la New York, La măsura 12 nu eşti grasă, Jenny Colgan-Amanda se mărită, Fetele din West End, Clare Naylor-Pe urmele lui Alice. Încearcă şi cărţile din colecţia Chic de la Polirom, sunt aceeaşi specie-Sophie Kinsella-Mă dau în vânt după cumpărături, Goana după cumpărături la New York, La cumpărături în rochie de mireasă, La cumpărături cu bebe, La cumpărături cu sora mea, Supermenajera, Lauren Weisberger-Diavolul se îmbracă de la Prada, Vreau să fiu VIP, Helen Fielding-Jurnalul lui Bridget Jones, Jurnalul lui Bridget Jones-La limita raţiunii, Olivia Joules şi imaginaţia hiperactivă, Lauren Henderson-Femeie.Albă. Moartă, Prea multe blonde, Margarita cu gheaţă, Rochia neagră de latex, Holly Peterson-Dădacul, Emma McLaughlin & Nicola Kraus-Jurnalul unei dădace, Marian Keyes-Sushi pentru începători, Jane Moore-Clubul soţiilor nr. 2, Catherine Alliott-Trei într-un pat

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Anne Maxted-Alergând pe tocuri
Meg Cabot- Regina gafelor
Regina gafelor la New York
La măsura 12 nu eşti grasă

Lauren Weisberger-Diavolul se îmbracă de la Prada

| username_8290 explică:

Eu nu am citit 14 ani de zile o carte de placere. Cand am pus mana pe cartea asta nu am mai putut s`o las!

Cartile le stiam si eu si cele din chic dar vroiam parereile voastre happy. ORicum mersii ^_^

| ▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀ a răspuns:

Tot din cocktail : " Manuscrisul anonim"
Chic: "Diavolul de imbraca de la Prada "
"Vreau sa fiu VIP"
"poti sa tii un secret? "
"la cumparaturi cu sora mea"
Si mai sunt...cauta`le si pe net...

| dawnstar a răspuns:

Menajera si poti sa tii un secret? dar sunt din alta colectie asemanatoare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am citit 28 de carti din colectia chic... citeam cate una pe zi,:X:X:X nu ma puteam opri, cele mai chic carti au fost de sophie kinsella care e o autoare de milioane, iubesc aceste carti, cele din colectia cockteil nu lea-m citit dar mi se par amuzante dupa titlu:X:X:X