| IaninaBailanno a întrebat:

Am cunoscut aici in Bucuresti un băiat dar nu stiu daca merita sau nu sa raman prietena cu el laughing mi se pare ciudat.
Se comporta putin feminin (nu e gay, sunt multe topite dupa el si zice ca oricine ar vrea un baiat ca el) si nu stiu daca mi se pare. Pe strada vorbește cu voce tare "luam niste inghetatica si mergem in parculet" si mi se pare penibil. Dacă vorbesc cu un grup de băieți rămâne în urma si isi lasa botul in jos si face fața aia de cățeluș plouat. Tot distribuie pe Facebook "pisicute" cum le numește el. Si mie imi plac dar e băiat...prea are purtari numai despre asta.
Tot spune "dua" "duaaaa" in loc de Da.
Eu fac meme-uri pe Facebook si stiti dumele alea:
nimeni: nimic
eu: (Si zic ceva amuzant)
El "a duaa? Eu sunt nimeni sad waa"
Wtf bro. Nu stiu voi ce părere aveți despre el? Sa mai continui ceva cu el?
Când distribui câte o chestie legata de ceva dramatic zice ca ma refer la el. Dacă distribui ceva caterinca care nu face referire la el zice ca fac mișto de el subtil.
Pe lângă asta tot primesc mesaje de la o grămadă de fete cu amenințări ca ma calcă în picioare cu tot cu kempo ale mele de cand umblu cu el.

Ce ziceți sa fac?

Răspuns Câştigător
| Totenkampf a răspuns:

Să te îndepărtezi în mod cert, dacă are o doză ridicată de imaturitate ce te frustrează la un nivel superior... Cam asta interpretez de aici după modul în care ai scris. Unii oameni pot fi toxici prin felul lor "drăguț" de a se comporta, și acest amic al tău reprezintă un exemplu înaintaș. Probabil e și narcisist pe lângă faptul că este efeminat, ceea ce într-un dozaj mic n-ar fi deloc rău, dar din ce afirmi aici este efeminat într-o divă respingătoare și nu într-o fată normală.

A ajuns să te considere încă una din mulțimea de fete "ce și-ar dori să fie cu el", putem extrage acest lucru din faptul că afirmă că orice postezi tu se învârte în jurul lui, ca și cum tu ți-ai fi făcut un idol la care tu te închini. Clar că tipul nu merită atenția ta, mai ales că mai are un alai de fete bătăușe după el, mai mult cred că preferă închinătorii decât amicii.

17 răspunsuri:
| Vikaa a răspuns:

Daca nu se comporta mai masculin,aia este,mie-mi plac baietii mai copilarosi,ma simt bine prin preajma lor,nu-mi plac aia morocanosi si seriosi si fac un zambet fals,fiecare barbat are o latura feminina in el,fie ea mai dezvoltata sau nu,dar oricarui barbat/baiat care-i plac pisicile este om bland,iubitor si intelegator,cand am citit ''hai in parculet sa mancam inghetatica'' a sunat asa cute si funny in acelasi timp,tie probabil iti trebuie unu cand iesi cu el pe strada sa te faca proasta si idioata,nu stiti sa apreciati ce aveti langa voi.-. si faza cu meme-urile, incearca sa discuti cu el ca nu-s despre el si e la modu' general si sunt sub forma de gluma,asa sunt baietii mai copilarosi,mie mi se par mai dragalasi si mai de apreciat decat niste golani care atunci cand ies cu ei pe strada sa ma faca in toate felurile si sa imi traga si cate una sa-mi aduca aminte cu sunt cu ei si ca n-am voie sa zambesc altui baiat *-* Daca nu-ti convine,wtf, lasa-l, spune-i ca nu vrei sa mai fi prietena cu el si ii dai block, dar o sa-l doara foarte tare, o sa-i distrugi toata pozitivitatea si dragalasenia si o sa-i frangi sentimentele.
Succes *-*

| IaninaBailanno explică (pentru Vikaa):

Mie imi place comportamentul lui doar ca e dubios la unele faze. Nu imi plac chestiile astea prea copilaroase. Nu umblu cu băieți d-aia care vorbesc cu "fa" blabla. Dar nici nu suport sa nu aiba deloc simt al umorului. Eu sunt de firea mea glumeață dar nu cu glume d alea proaste. Eu sunt genul acela de om care vrea un băiat glumet nu sa vorbim cu "inima mea""pui" etc. Imi place sa purtam conversații serioase. Dar si glumele cand isi au rostul.

| IaninaBailanno explică (pentru Vikaa):

Plus ca eu fac kempo. Adică cred ca se vede după poza. Niciodată nu am fost smardoaica. Are tot felul de lesinaturi care beau si baga "cox" care ma amenința cu bătaia si stiu sigur ca cu toata linistea mea le rup cu bătaia daca ar fi sa sara la mine vreuna. Mai ales ca sunt genul acela de fetite care dau cu palma si trag de par. Nu ma impresionează tot felul de mesaje pe Instagram la request si Facebook. Mi se pare josnic mai ales ca sunt prietenoasă

| IaninaBailanno explică (pentru Totenkampf):

Uită-te la poza mea. Fac kempo de performanță. Nu sunt smardoaica sincer cu tot sportul meu pe care il fac. Sunt prietenoasă. Dar mi se pare josnic ca toate astea care merg prin cluburi și baga "cox" si alcool. Ii tot dau mesaje si ii spun: "ce stai cu asta ca nici nu stie sa tragă o linie. Dacă ii dai o linie ii crapă ochii esti nebun?" Parca daca fac sport sunt fraiera ca nu dau sticlă d vodka pe gât. Pe lângă asta stiu sigur ca astea care ma amenința cu bătaia nu au ce sa imi faca. Sincer le-as rupe cu bătaia daca ar incerca sa faca ceva caci se vede după ele ca sunt genul acela care cand se bat dau cu palma si trag de par (Tipic feminin).

| Alexandrionelu a răspuns:

Pai doar tu ști mai fetito ce vrei, un băiat răsfățat și imatur sau alt tip de băiat.
Totul depinde de tine, cu ce fel de caracter ești tu compatibila.
Ps: E bine ca faci kempo, dar las-o mai moale cu amenințările de bătaie, ca nu îți stă deloc bine.

| Totenkampf a răspuns (pentru IaninaBailanno):

Înțeleg ce vrei să zici, și n-am spus că fetele alea îți pot face ceva, oricât te-ar amenința. Voiam să spun că vezi cam în ce cercuri de oameni se învârte, și cam ce target are în materie de fete. Oricum decizia finală o ai doar tu, încă avem din fericire libertatea să facem alegeri! Be loved! Oh, și apropo, keep up the hard work with kempo, am cunoscut și eu o fată ce face sporturi de contact, e una chiar liniștită și educată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca zici că faci kempo, cred ca ești mai bărbat decât specimenul descris de tine. Iar acum cred ca înțeleg genul de băieți plăcuți de fete. Adică, pentru a te place o fată trebuie sa fii 20% retardat.

Cred ca voi începe și eu sa vorbesc "hai sa luam inghețățică și apoi mergem în parculet, duaaaa".

Zici ca e scena de-a lui bendeac.

| Plato a răspuns:

"Modelul nou de baiat-baiat pare fată, modelul nou de fată s-ar putea sa-l bată" - Cheloo laughing

Daca nu iti place pe deplin, sugestia mea e sa ramaneti maxim prieteni.
Poate iti mai scoate copilul din tine din cand in cand, cu o inghetatica in parculet.
Problema nu e cu parculetul, ci cu figurile alea. Incearca sa-i explici ca nu se invarte chiar totul in jurul lui, care e relatia voastra, iar daca nu intelege... nu tine persoane stresante pe langa tine.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Bucură-te de el cât îl mai ai. Cine știe dacă pleacă și nu mai găsești pe nimeni.

| Cduncfujndf a răspuns:

Ar trebui să vorbești cu el depre amenințările alea pe care le primești. Faptul că zice "duuaa", nu e un lucru rău. Și faptul că e mai feminin, nici ăsta nu e un lucru rău.

| IaninaBailanno explică (pentru Alexandrionelu):

Tocmai am mentionat ca sunt liniștită și nu amenința pe nimeni. Si am mentionat ca eu sunt amenințată. Dacă nu citesti nu mai raspunde ampulea

| IaninaBailanno explică (pentru Plato):

Mi se pare ok el asa. Dar nu inteleg de ce tot ii spun astea lui ca eu nu sunt in state sa trag o linie pe nas ca eu cu fiarele la care am facut mușchi raman. Asta suna ca un fel de insultă laughing Ca si cum e o rusine sa faci sport si esti om adevarat doar daca te droghezi. Mi se par penibile tipele. Dacă ai Instagram pe una o cheamă _ssimaa iar pe cealalta cfpelle

| IaninaBailanno explică (pentru Totenkampf):

Te rog daca esti din Bucuresti raspunde la ultima mea intrebare

| ywar a răspuns:

Nu inteleg si nu va inteleg,. sunteti la varsta in care puteti schimba cu ochii inchisi. Sunteti la varsta experimentelor si cautarii sensului in viata. Nu va pierdeti timpul. Crezi ca dupa 40 de ani si ceva mai poti face asta?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru IaninaBailanno):

Ba am citit. Tu amenințai ca le bați pe cele care te-au amenintat. Asta e ca și cum ai latra la un câine pentru ca el a lătrat primul la tine.
Cel mai bine e sa lași catelusele sa latre cât vor, sa nu te faci de ras lătrând înapoi, si dacă vreuna încearcă sa te muște o pocnesti direct peste bot. Simplu și eficient, fara lauda multă.
Bafta!

| Andreeush a răspuns:

Tu trebuie să decizi cu cine umbli și ce fel de persoane vrei să ai în jurul tău.
Ai grijă de tine și fii atentă cu cine te împrietenești.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aceste fandoseli sunt ca să iasă în evidență. Vezi și tu câte fete îl vor. Când pronunță - duaa-, fii energică și obligă-l să spună -da-.
Și nu îl lăsa din mână. Nu lăsa după el, corectează-l tot timpul până i se face lehamite și renunță să mai joace teatru absurd.