| Andrei24667 a întrebat:

Am făcut operație fimoza și parafimoza de ce mai am ață adică frenul penisului?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca ata nu trebuei sa se rupa si nici sa fie taiata, ca penisul devine insensibil si nu este nromal.

Operatia de fimoza este asemanatoare cu curcumcizia, taindu-ti doar excesul de piele de jur imprejurul organului, ca sa permita declaotarea completa a penisului, dar niciodata nu se taie ata penisului (frenul), fiindca nu este nromal sa fie taiata.

| SuNaM a răspuns:

Pentru ca bucata de piele care era stransa a fost taiata. Restul care nu avea nimic probabil a fost lasata acolo. Deci din cauza asta, mai ai o bucata de piele care nu a trebuit taiata asa ca de ce ar fi taiat-o cineva.