| litere123 a întrebat:

Am început școala de șoferi. Am finalizat cursurile teoretice, în prezent fiind la simulator. Teoria se leagă de mine, dar practica mai puțin. La simulator m-am simțit depășită, neștiind nimic legat de condus. De-abia m-am finalizat cu componentele mașinii (ambreaj, frână, semnalizare etc), dar să le pun împreună la lucru mi se pare destul de greu. Mi-e teamă să nu stric ceva la mașină sau să rănesc pe cineva. Îmi doresc din suflet să conduc, dar simt ca-s prea lentă și diferită de restul elevilor care pricep din prima, respectiv au avut oportunitatea în familie să se familiarizeze cu anumite detalii. Eu zici că-s picată de pe Lună, făcând contact pentru prima dată cu mașina...deși adevărul acesta este.
Ce experiență ați avut cu școala de șoferi? Cum ați finalizat-o?
Mulțumesc

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De aia platesti un instructor sa te invete.
nu esti prima persoana care a inceput scoala de soferi nestiind nimic despre condus

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Nu am nicio scoala de soferi fiindca nu am 18 ani, insa stiu sa conduc impecabil. Sfatul meu e ori sa te duci pe un deal sa inveti sa conduci ori sa nu mai dai de permis, astfel punandu-te in pericol pe tine si pe cei din jur.

| litere123 explică:

Familiarizat*