| daniela_9291 a întrebat:

Am inceput scoala foarte prost:
uitati notele
romana:7
franceza:7 si 4
fizica:8
biologie:9
istorie:7
geografie:6
ed tehnologica:9
muzica:10
matematica:4 si 6
muzica:10
religie:10
desen:10

nu stiu ce este cu mine, anul trecut aveam note mari, nu foarte mari dar mari.Nu am luat nici un 4 in viata mea si acum am luat 2 de 4...crying

mentionez ca sunt clasa a7a

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Stai calma.Mereu e loc de mai rau.Imi amintesc (as zice cu drag dar as minti) de primul an de liceu.In primele doua saptamani am luat 3 de 4laughingNu mai puteam sa dorm noaptea, invatam zi si noapte si tremuram de frica in banca.Si apoi mi-a iesit media peste 9.Asta mi-am propus in liceu.Si deocamdata am reusit

| TeoPT a răspuns:

Misca-te de urgenta la invatat. Sunt multi care au medii perfecte de 10 si in clasa a XII-a, pe tine deja din a VII-a te-a apucat lenea? Nu exista nu pot la chestia asta, trebuie sa poti, nu esti nici prima, nici ultima care e a VII-a, eu anul trecut am terminat a VII-a cu media 10 curat, si nu glumesc.(Invidiosii dau stupidtongue) Clasa a VII-a este o clasa frumoasa, dar nu conteaza asta. Daca vrei intr-adevar sa faci ceva in viata, inseamna ca trebuie sa faci scoala. Daca faci scoala cum trebuie, constientizand ca totul tine de viitorul tau, nu exista "crying am luat 4. ce ma fac?" Pune-te pe invatat. Nu a zis nimeni ca daca inveti, nu mai e timp de distractie, iesit afara etc. Scoala pe primul loc. Daca faci scoala cum trebuie, vei avea timp berechet pentru toate. Eu sunt a VIII-a, invat foarte bine, iar faptul ca imi fac temele cu seriozitate si foarte rapid imi da muuuult timp liberhappy Bafta

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Notele sunt destul de acceptabile.
Clasa a7a e cea mai grea din clasele 1-8.
Sa nu uiti.Baftahappy

| smile a răspuns:

Buna! Cred ca esti prea stresata sau ceva sau cineva iti atrage atentia si nu mai te gandesti la invatat.Ar trebui sa te apuci de invatat nu uita ca vei da tezele si sunt foarte importante.succes

| Mihai7best a răspuns:

Esti indragostita? Daca nu, ia niste vitamine sau ceva ce sa te ajute sa retii mai bine si dormi mai mult noaptea... la tine ii stres ca iti trebuie medie de intrare la liceu dar fii sigura ca la liceu o sa ti se cam rupa de note tongue

| Mandy a răspuns:

Asa se mai intampla uneori, probabil intri in adolescenta si schimbarile de personalitate iti pun dificultati in invatare sau atentie.
Sunt sigura ca se va remedia situatia...stai linistita. Exact aceeasi chestie am patit in clasa a9a happy

| daiana a răspuns:

Deci, notele acestea mici se pot repara.
pana la sfarsitul semestrului mai e.
poti lua note mari si sa revi la normal.
nici eu nu am inceput destul de bine
pana acum am:
mate: 4, 7
mate plus(optional): 9
lb romana: 10, 10, 9
franceza: 7
biologie: 10
geografie: 9, 6
muzica: 10
chimie: 8
civica: 10

eu sunt a8a.
sad
iti urez bafta! love struck

| Landied a răspuns:

Eu am asa:
Mate:4, 7
Religie:9
Engleza, 10, 10, 10
franceza:9
fizica:9
romana:2, 7
geografie:10, 10, 10
Chimie:2, 3, 4laughing
Clasa a VIII-a

| andrei a răspuns:

Eu am luat numai saptamana asta 7, 6, 3, 5, 5, 6 :d

| MICHAel a răspuns:

Toti incepem uneori prost si nu ai nimic de facut decat sa inveti, si chiar nu stiu la ce comentariu te asteptai,, nu te poate ajuta nimeni decat tu insutzi

| BoBBy a răspuns:

Nu esti perfectatongue

Răspuns utilizator avertizat
| daniela_9291 explică:

Cum pot invata mai bine...deja nu mai retin asa de bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata! Eu sunt a8a. Din cls a5a nu m-am lasat am numai 10... dar m-am obisnuit si cartea nu-i stresanta trebuie sa te obisnuiesti cu ea.Incearca sa inveti o luna foarte bine, sa-ti dai silinta si poate te vei acomoda cu stilul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pot sa zic dupa parerea mea clasa a 7-a e super nasoala foarte grea.incearca sa inveti mia mult sa-ti refaci cat de cat mediile. nu iti fa probleme mai am pana la sfarsitul anului ai timp se inveti. nu am avut medie foarte mica in clasa a 7-a dar ma asteptam mai mult de la mine deoarece in clasa a 6-a am avut media 10 si in clasa a7-a 9. 84. dar ata am putut. incerca sa nu mai iei note asa mici problema vad ca e la mate 6 si 4 cam mici si la franceza iar 4 ai grija ce faci celelalte sunt cat de cat ok nu sunt prea bune sincerbig grin dar baftabig grinwinking

| Чернобыль a răspuns:

Doamne...eu am la romana un 10 si un 9, la matematica un 10 si doi de 9, franceza un 9 si un 10, biologie 10, religie doi de 10, desen trei de 10, istorie 10, Optional-Geografie 10.
La restul nu am nicio nota.