| Sofya888 a întrebat:

(Am mai pus intrebari de acest gen, va rog -catre cei care au cont pe twitter-raspundeti-mi!)
Explicati-mi despre twitter! La ce folosesc reply, retweet, cum vorbesc cu vedetele...

2 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Eu am cont pe twitter de 2 ani si ceva.
Reply sunt tweet-urile pe care altii ti le trimit.
Retweet folosesti cand vrei sa apara pe profilul tau tweetul altcuiva.
Cine a zis ca vorbesti cu vedete? laughing LOL.
Poti sa le trimiti mesaje, dar sa stii ca nu toti o sa-ti vada mesajul.Si 99,9% din "vedete" nici nu o sa-ti raspunda.

| Sofya888 explică:

Dar daca,de exemplu,vrei sa scrii ceva la un tweet, cum faci?(adica o persoana scrie un tweet si eu vreau sa scriu ceva la acel tweet-am observat ca uneori daca dai click pe un tweet iti apare o pagina unde este scris tweet-ul si tot pe aceeasi pagina mai sunt scrise alte tweet-uri in legatura cu mesajului primului tweet, iar mai jos scrie Retweeted by (numele).