| theprettyreckeless a întrebat:

Am nevoie de ceva sfaturi. eu imi schimb starea foarte usor si cand ma enervez simt o greutate uriasa, apasatoare. cum as putea sa ma calmez pe moment?straight face. inspirat adanc, etc?

Răspuns Câştigător
| lolly_3072 a răspuns:

In momentul in care te enervezi incearca sa te gandesti la opersoana cuc are te simt excelent sau un loc placut si linistit, numai al tau
sau pur si simplu uita'te in gol si nu te mai gandi la nimic
bafta, lolysmug

3 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Abtinete sa te mai enervezi cu oricine si cu orice.
cauta si impuneti starea de liniste atunci cand vezi/auzi ceva ce nu iti place.
si asculta muzica ce iti place tie.

| đ a răspuns:

Daca asa e felul tau de a fii e mai complicat. nu trebuie sa te schimbi trebuie sa gasesti persoane care sa te iubeasca pentru ceea ce esti si care sa accepte defectul asta pe care-l ai happy.
e si una din problemele mele xD. adica eu is genul care daca mi se comenteaza explodez si e rau dupa aia xD. doamna diriginta mi-a spus odata o poveste draguta, pentru ca mama s-a plans ca ii vorbesc urat -_-". era despre un catelusbatting eyelashes. suna cam asa: un catelus simpatic si alintat de toata lumea intra intr-o camera cu oglinzi. catelul, cum vede ca este inconjurat de atatia caini, incepe sa latre. si, odata cu el, latra si cainii din oglinda. el latra tot mai tare si la fel fac si cainii care il inconjoara. acum... imagineaza-ti ce s-ar fi intamplat daca primul lucru pe care l-ar fi facut acel catelus cand a intrat in camera, ar fi fost sa dea un pic din coditabatting eyelashes. ador povestea asta! diriga mi-a spus sa ma gandesc la ea de fiecare data cand imi vine sa vorbesc urat sau sa ma bat cu sora mea xDDD! poti incerca si tu. succes happy.

| DanteH2SO4 a răspuns:

Eu ascult hip-hop, te calmeaza mai ceva ca dava-ua.