| PaPi a întrebat:

Am nevoie de statusuri de dragoste/suparare/tristete in orice limba vreti voi dar daca se poate si cu traducere ca sa inteleg si eu ce inseamna. Funda! pentru cele mai frumoase!

3 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna! uite niste statusuri care mie imi plac:

suparare:
Singura, fata in fata cu noptile si cuvintele
Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart
Zambetul celui care sufera este mai dureros decat lacrimile celui care plange

Grea e viata unui peste
Cand se zbate pe uscat
Dar mai grea a unei fete
Cand iubeste un baiat!

Marile incendii se nasc din scantei mici
Il iubesc si prostutzul nu-si da seama…

acum, de dragoste:
Pentru lume tu esti cineva, pentru cineva tu esti lumea! Cu multa dragoste, Cineva….
As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…
Sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, sa iubesti si sa fii iubit e totul!
Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista
Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti…

de tristete:
Domina ca sa nu fii dominat!
Ca sa întelegi ca esti prost trebuie totusî sa-ti mearga mintea
E greu sa nu faci nimic… nu stii niciodata cand termini…
Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si doar intr-o secunda poti sa o pierzi!
- Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine… sad
- Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…
- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!
- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

sper sa iti placa si tie. ceaw!

| cнσcσ a răspuns:

.cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec
â

Sa nu ma intrebi iubitul meu,

In lipsa ta daca mi-e greu,

Sa nu ma-ntrebi daca iubesc,

Sa nu ma-ntrebi daca traiesc,

Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor,

Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor,

Sa nu ma-ntrebi daca mai pling,

Sa nu ma-ntrebi ce am in gand,

Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea,

Si suferinta si tristetea;

Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea,

Nici daca am cunoscut iubirea,

Sa nu ma-ntrebi daca zambesc,

In jur de pot sa mai privesc,

Sa nu ma-ntrebi daca ma doare,

Nici daca vad pe cer ca-i soare,

Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund,

Frumosul meu cu suflet bland,

La orce-ai vrut sau vrei sa stii,

Raspunsuri, inger vei primi,

In lipsa ta mi-e greu iubire,

Iubesc, traiesc an amintire,

De chipul tau imi este dor,

Eu fara tine vreau sa...mor,

In noapte lacrima-mi ascund,

De dragul tau iubire pling,

Cu tine-n gand adorm cu greu,

In vis apari mereu mereu,

Cei frumusetea? chipul tau,

Cei suferinta? dorul meu,

Cei tristetea? viata mea,

De-ar fi s-o pierd nu mi-ar pasa,

Ca am putut sa te cunosc,

Sa te ating suflet frumos,

Si am putut sa-ti simt iubirea,

Si am aflat ce-i fericirea,

Daca zimbesc o fac prin lacrimi,

Daca privesc nu-s ochii mei,

Ca nu mai am lumina inger,

De cand te-ai departat de ei,

Nu stiu,nu vad daca e soare,

Nimic acum nu are rost,

Secunda fara tine doare,

A fost frumos, frumos... a fost!

. incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii. fumez clipe ca si km as fuma sentimente, beau vise ca si km as bea sperante.u m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.tie iti datorez clipele desarte in care am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat ca nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta. datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment.m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea...de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea.acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni crying

cu ochii indreptatzi spre cer
ma`ntreb si vreau sa stiu
ai realizat ce s`a intamplat
oricum e prea tarziu.