| smilerz19 a întrebat:

Am nevoie de un monolog ca sa intru in trupa de teatru a liceului, vreo idee? Despre ce ar putea fi acel monolog?

Răspuns Câştigător
| Crisu_7532 a răspuns:

Alege-ti un fragment-monolog dintr-o opera de teatru de-a lui Caragiale, de exemplu. te poti orienta catre personajul Zoe din "O scrisoare pierduta". Sau, daca intr-adevar vrei sa faci impresie, alege ceva din Shakespeare, un monolog al personajului Titania sau Hermia din "Visul unei nopti de vara". succes