| Strumphix a întrebat:

Am nevoie de un raspuns urgent! La vara voi pleca in Italia si voi face scoala acolo. E greu de invatat italiana? Cum e scoala acolo? Cum sunt materiile? Sunt cantine? Eu sunt in clasa a 7-a... imi va fi cam greu... Va rog! Dati-mi niste raspunsuri sau niste informatii!
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Ioana_5879 a răspuns:

E foarte Frumos in ItLIA.ador Italia.eu merg acolo de 3 ani incoace.dar nuami vara.Si am ff multi prieteni.si.Am vorbit cu ei despre acest lucru.Scoala acolo,. este foarte usoara.foarte distractiva. whaa si eu as vrea sa fac scoala acolo s-o continui defapt.Eu sunt pe clasa a 9-a.si-am prieten acolo.in iTALIA.e.dezamagitor faptul ca suntem la o asa departare.A, deci scuze! sa nu deviem de la subiectbig grin.Iti recomand sa nu-ti fie frica.nici limba nu este grea delocc.eu o stiu aproape perfect.e inebunitor de frumoss sa stii totull, mai ales cand scopul tau, atunci cand mergi in Italia este sa-ti faci prieteni love struck scumpo`. stai linistita.totul o sa fie bine.love struck ceao

| strawberry666 a răspuns:

Si eu sunt fix in aceeasti situatie :-s imi poti da idu'l tau. poate mai vbim? happy :*