| Andrei123345 a întrebat:

Am 14 ani si as vrea sa ma mut in Italia,in Roma si as dori sa stiu cum este scoala pe acolo, profesorii si ce ore fac italienii. Daca se poate sa imi spuna o persoana care a fost prin Italia sa faca scoala.Cel mai mult ma intereseaza cum este scoala fata de cea din Romania.Eu din clasa a 4-a am fost in toate vacantele de vara in Italia si acum sunt in a-7-a si stiu italiana destul de bine.

1 răspuns:
| why1so1serious a răspuns:

Buna
Ma numesc demolatoruldeP! zd3 si astazi am sa fiu profesorul de casa pentru o zi
Ciao, ho trovato bene la prima lectie da scoala din Italia astazi am sa-ti spun lucruri de baza din Italia
In primul si in primul rand in Roma s-au nascut adevarati romani care fura branza si pepperoni pentru a face pizza cu drojdie imprumutata si carne de cal furata
Daca vrei sa fii ajutat de toti si sa profiti de bunatatea doamnelor si a domnisoarelor striga in gura mare urmatorul lucru:Sono nuovo e venuto dopo di lievito
Dar stai sa nu uit de cel mai important lucru care se poate gasi doar in Italia capitala Italiei care este Ferentari un loc minunat unde au fost purtate luptele cu magari si ciclopi si se purta perdeaua pe post de mantie
Sa nu uitam de cocalari cu bate de aur si cu lanturi care cantaresc mai mult decat ei
Apoi vin tiganii care fura orice exista Fer, Metal si Haur ce vrei tu (orice ar fi nu invoca aceasta fiinta supranaturala).Se zvoneste despre tiganii ca pot fura de 2 ori cantitatea lor in orice ce metal vrei tu
Pentru a scapa dintr-o altercatie cu aceasta creatura aveti nevoie de:Carti, dictionare, gramatica, cv-uri si politia (ei vor face tot posibilul sa traga focuri de avertizare in spatele lor desi este o sansa foarte mare de 99, 327189743% ca aceste creaturi numite tigani sa fure glontul deoarece in compozitia glontului este in mare parte metal). Ultimul sfat pentru supravietuire in Italia este:Nu te duce in Italia
sper ca te-am ajutat si citesti pana la final acest text si ti-ai dat seama din prima parte ca acesta a fost un pamflet si am vrut sa iti fac ziua mai buna.