| m_6429 a întrebat:

Salut, as avea nevoie urgent de un model de o cerere in care cer ca as vrea sa dau bacalaureatul la limba italiana deoarece am locuit in italia 6 ani.Va rog dati-mi o idee >:"

Răspuns Câştigător
| iri a răspuns:

Domnule director, (sau cui te adresezi) se scrie in mijlocul paginii, sus

Subsemnata..., eleva in clasa a... la Liceul...(colegiu sau scoala, depinde de numele institutiei), va rog sa-mi aprobati desfasurarea examenului de bacalaureat in limba italiana.
Mentionez ca am locuit timp de sase ani in Italia.

Data: Semnatura:

*Data si semnatura se scriu in partea de jos a paginii, data in stanga, semnatura in dreapta.

2 răspunsuri:
| iri a răspuns:

Cu placere. Si mersi pentru fundita happy

| m_6429 explică:

Multumesc mult:*