| GyoLove a întrebat:

Vroiam sa va intreb care sunteti in Italia la scoala, in Torino as prefera sau daca nu in ce oras sunteti, ce materii se fac in clasa a 8-a in Italia, sunt mai grele ca la noi, mai usoare, la fel de grele cum sunt? Pentru ca eu ar trebui sa plec saptamana viitoare in Italia, iar eu aici in Romania am doar 7 clase, iar acolo nu ma mai primesc in clasa a 8-a, pentru ca am deja 15 ani, si trebuie sa trec la liceu si sa dau un examen, credeti ca imi va fi greu la examen atata timp cat nu am facut clasa a 8-a, sau la ei clasa a 8-a e mai usoara, si se invata lucruri pe care noi deja le-am invatat pana intr`a 7-a? Va rog mult, am nevoie de un raspuns concret, ca nu stiu ce sa fac. Multumesc.

1 răspuns:
| trusk a răspuns:

Eu am ceva prieteni ce au facut scoala in Italia, si au spus ca e mult mai greu in generala si in liceu, decat in Romania.